Aranżacja mieszkania

Aby nadać naszemu mieszkaniu nowy charakter, nie musimy od razu zabierać się za istotny remont. Wysterczające będzie, jeśli wykorzystamy kilka chwytów, które pomogą nam niewielkim nakładem wydatków znacząco odmienić jego aktualny wygląd.

salon

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Prostym zabiegiem poprawiającym wnętrza urządzanie jest odmiana koloru dowolnej ściany. Możemy w tym celu zastosować farbę, tapetę, panele lub tynki dekoracyjne. Zadziwiające jak stosownie dopasowane kolory i wzory mogą łudząco powiększyć lub zmniejszyć nasze wnętrza, a ponadto dodać im absolutnie innego charakteru.

Wtedy, gdy nawet kosmetyczny remont nas nie interesuje, w takim wypadku najlepszym rozstrzygnięciem jest wyposażenie mieszkania w nowe rzeczy. Przeróżne lampki, świeczniki czy lustra mogą odświeżyć otaczającą nas przestrzeń. Gdy jednak nie widzi nam się tracić pieniędzy, możemy sami postarać się tchnąć nowe życie w nasze stare (zobacz włącznik retro) bibeloty. Nie chodzi wszakże o to, żeby wykupić wszystko z najnowszych katalogów, ale by otaczające nas rzeczy miały w sobie to „coś”.

Z pewnością wiele wdzięku do wnętrza wprowadzają rośliny. Śliczne kwiaty i prawidłowo dobrane do nich doniczki i osłonki będą chlubą każdego parapetu. Jeżeli jednak z jakiś przyczyn nie chcemy lub nie możemy trzymać pod dachem żadnych roślin, możemy zainwestować w kwiaty na balkon lub taras. Stanie się on wtedy fragmentem ogrodu i idealnym punktem na popołudniowe chwile relaksu.

Tym, dla których samodzielne zmiany są zbyt trudne pozostaje wykorzystanie pomocy profesjonalisty trudniącego się aranżacją wnętrz. Pomoże on nam się odnaleźć wśród dużej ilości stylów i trendów, nawet jeżeli nie bardzo się w tym wszystkim orientujemy i właściwie sami precyzyjnie nie wiemy czego chcemy. Zdajmy się wówczas na jego pomoc, a rezultat na pewno nas nie rozczaruje. Pomocni w znalezieniu uznanego projektanta wnętrz mogą być znajomi.

Zawsze można popytać, czy ktoś wykorzystywał już pomoc takiej osoby oraz czy efekt był zadowalający. Jeśli nie uda nam się w ten sposób dowiedzieć nic ciekawego, możemy wyszukać informacji w sieci. Nie licząc namiarów na konkretne osoby z pewnością odnajdziemy również referencje od zadowolonych klientów, przez co prościej nam będzie podjąć decyzję w czyje ręce oddamy do przeprowadzenia zmiany nasze M..