Aranżacja wnętrz własnego domu, to etap budowy, który wymaga szczególnego oddania

Wywołuje też najwięcej polemik. Dom postawiony, jesteśmy blisko najważniejszego celu. Ale mamy przed sobą jeszcze spory wysiłek i trudne tematy do podjęcia.

farba kredowa

Autor: ABRA
Źródło: ABRA
Z dziwaczną zazdrością w takich chwilach wspominamy poprzednie czasu, gdy w sklepach z tzw. wykończenia wnętrz nabyć można było tylko jedno najlepsze rozwiązanie, pod warunkiem, że zdołaliśmy się je zakupić. Dziś mnogość i pomysłowość nie ma faktycznie granic.
klej

Autor: Sylvain L.
Źródło: http://www.flickr.com
meble to podstawowe wyposażenie własnych wnętrz. Bardzo często chcemy aby były one wyjątkowe i zachwycały. Z pomocą przychodzi nam farba (zobacz: spray farba) kredowa. Przestarzałe meble drewniane często stoją w naszych domach, bo są tak dobrze wykonane, że szkoda ich wystawić do zabrania. Farba (zobacz: farba tablicowa wydajność) kredowa daje nam możliwość przemalowania prawie wszystkiego: mebli, blatów, meblościanek, elementów metalowych. Zyskujemy za jej pomocą efekt niezwykle naturalny i rzeczywiście piękny. Niedowiarkom polecamy choćby fotografie w internecie, gdzie zapaleńcy popisują się niezwykłymi przeobrażeniami swoich mebli. Wytwórcy farb kredowych powstają jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki, dlatego należy przed zakupem poczytać opinie na ich temat. Miejmy zaufanie do znanych markach i pytajmy o atesty.

podłoga drewniana

Autor: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonał
Źródło: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonałe
Kolejnym przykładem nowoczesnego podejścia w aranżacji okazuje się być trawertyn. Wewnątrz domu poleca się układanie trawertynu wypełnionego i polerowanego. Wykorzystujemy go na podłogi oraz na ściany wewnętrzne. Może także być ułożony w łazience.

Należy jednak mieć na uwadze, że, zanim zadecydujemy się na jego zakup, potrzebuje on jeszcze obróbki, chyba że zechcemy skusić na jego imitację. Trawertyny jeszcze do niedawna popularne były tylko w egzotycznych krajach. Dziś szybko zyskują na popularności również w Polsce.