Aranżacje kuchni w stylu francuskim lub skandynawskim

Jeżeli pragniesz urządzić unikalną kuchnię, warto wybrać jeden z obcych sposobów na aranżację. Świetnie w naszych warunkach sprawdzi się styl francuski lub styl skandynawski. Tego rodzaju kuchnie będą się mocno odznaczać na tle tradycyjnych polskich wnętrz. Czym wyróżniają się oba wspomniane style?

Jak urządzić wnętrze w stylu francuskim

Autor: Media Forum Sp. z o.o.
Źródło: Media Forum Sp. z o.o.
Kuchnia w stylu francuskim musi być przede wszystkim jasna a także naturalna. Z założenia jest miejscem, które powinno wzmacniać miłe odczucia płynące z gotowania. Aranż francuskiej przestrzeni kuchennej jest blisko natury, a przy tym niezwykle elegancki.

Aby osiągnąć tego rodzaju efekt warto postawić na głównie drewniane elementy wyposażenia. Najlepiej wykonane z jasnego drewna.

Interesujący tekst? Zatem wejdź w poniższy link i doczytaj tu (https://www.eckert.com.pl/pl/technologies/87,ciecie-metali-kolorowych.html). Z pewnością zaciekawią Cię następne wpisy o tej tematyce. Będzie fantastycznie, jeżeli Ci się podoba.

Można je zostawić w naturalnym kolorze drzewa, ale świetnie prezentują się też w beżu albo barwach kremowych. Dzięki temu kuchnia będzie również wyglądała na większą.

W kuchni francuskiej doskonale sprawdza się wyspa. Może ona mieć zarówno rolę blatu, ale i jadalni. Zawsze można też w dużej przestrzeni kuchennej postawić osobny stół.

Na pewno masz ochotę znać dodatkowe szczegóły tyczące się tego zagadnienia. Jeśli zaciekawił Cię nasz ważny wpis (https://bonie.pl/gzymsy-styropianowe), to poczytaj o nim na witrynie pod linkiem.

Ponadto w kuchni francuskiej nie powinno zabraknąć przeszklonych szafek. Ponadto na miejscu będą duże okna, które przy okazji rozświetlają przestrzeń, co jest znaczące w tego rodzaju aranżacji. Przy oknach natomiast dobrze jest rozstawić zioła. Zielone dekoracje to następny stały punkt kuchni francuskiej. Ponadto doskonałym sposobem na dekoracje są obrazki na ścianach. Kuchnia francuska to także paski na obiciach mebli.

Stylowe aranżacje skandynawskie oraz francuskie są do siebie nieco podobne. Również stawia się tutaj na naturę, a tez uniwersalność. Tego rodzaju styl nadaje się właściwie do wszystkich wnętrz. W pomieszczeniu kuchennym może dominować barwa biała. Pomieszczenie musi być proste, jasne i bardzo praktyczne. Dobrze sprawdza się w tym miejscu szkło we frontach szafek lub na stole. Rzecz jasna nie może też zabraknąć naturalnego drewna.