Balkon w bloku – idee na to jak go zaaranżować

Ogrodnicze hobby może być uprawiana także, gdy nie dysponujemy swoim ogródkiem. Nawet mały balkon w bloku może stanowić miejsce, które stanie się dla nas namiastką własnego ogrodu.

komfortowo na balkonie

Autor: bowdenartist
Źródło: http://www.flickr.com

Powinniśmy jednak nie zapomnieć, by wielu kwiatów i ziół znalazło się na balkonie miejsce i dla nas. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku niewielkiego balkonu będzie mały składany stolik z dwoma krzesełkami. Do naturalnego otoczenia idealnie będzie pasował komplet wykonany z drewna. Zatroszczmy się także o drewniane skrzynki na kwiaty zawieszone na balustradzie, oraz kwietnik w rogu balkonu. Od naszego gustu zależy rodzaj kwiatów, które będziemy mieć na naszej mikro-rabatce. Możemy zrobić miks piękno petunii, pelargonii, z aromatem wysianej maciejki. Jedną ze skrzynek radzimy użyć na zioła, by mieć zawsze stały dostęp do świeżej bazylii, mięty, melisy czy rozmarynu. Pięknie zazieleni nam to przestrzeń. Kupmy także w dwie podlewaczki – jedną do podlania całej powierzchni kwiatów, a drugą z wąskim lejkiem, do podlewania kwiatów od dołu. Zazdrosne spojrzenia sąsiadek są gwarantowane.

mały balkon

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jednak nie jesteśmy miłośnikami zieleni, możemy balkon (gres na balkon) potraktować bardziej użytkowo. Wtedy dysponujemy o wiele większą przestrzenią dla nas. Zamiast skromnego stolika możemy ustawić dwa większe wygodne fotele, do których dostawimy ławę. Zaścielmy je kolorowymi kocami, które świetnie przydadzą się podczas zimnych wieczorów. W rogach ustawiamy większe świece, które wystraszą komary, dodadzą także atmosfery. Świece można wstawić w duże płaskie doniczki, w których zasadzimy mniej wymagające rośliny skalne. Warto balustradę obić drzewem w ciepłym odcieniu, dobrze komponującym się z meblami – sprawdź – urządzanie balkonu w bloku.
.
W przypadku obydwóch aranżacji pamiętajmy, by odpowiednio zabezpieczyć tą przestrzeń przed opadami atmosferycznymi, albo na noc znosić koce i poduchy do mieszkania.