Balkon w bloku – idee na to jak go zaaranżować

Ogrodnicze hobby może być uprawiana także, gdy nie dysponujemy swoim ogródkiem. Nawet mały balkon w bloku może stanowić miejsce, które stanie się dla nas namiastką własnego ogrodu.

komfortowo na balkonie

Autor: bowdenartist
Źródło: http://www.flickr.com

Powinniśmy jednak nie zapomnieć, by wielu kwiatów i ziół znalazło się na balkonie miejsce i dla nas. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku niewielkiego balkonu będzie mały składany stolik z dwoma krzesełkami. Do naturalnego otoczenia idealnie będzie pasował komplet wykonany z drewna. Zatroszczmy się także o drewniane skrzynki na kwiaty zawieszone na balustradzie, oraz kwietnik w rogu balkonu. Od naszego gustu zależy rodzaj kwiatów, które będziemy mieć na naszej mikro-rabatce. Możemy zrobić miks piękno petunii, pelargonii, z aromatem wysianej maciejki.

Z pewnością zaciekawi Cię ta oryginalna witryna na ten temat, więc nie zwlekaj – kliknij tu i zobacz szczegóły na ten temat!

Jedną ze skrzynek radzimy użyć na zioła, by mieć zawsze stały dostęp do świeżej bazylii, mięty, melisy czy rozmarynu. Pięknie zazieleni nam to przestrzeń. Kupmy także w dwie podlewaczki – jedną do podlania całej powierzchni kwiatów, a drugą z wąskim lejkiem, do podlewania kwiatów od dołu. Zazdrosne spojrzenia sąsiadek są gwarantowane.

mały balkon

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jednak nie jesteśmy miłośnikami zieleni, możemy balkon potraktować bardziej użytkowo. Wtedy dysponujemy o wiele większą przestrzenią dla nas. Zamiast skromnego stolika możemy ustawić dwa większe wygodne fotele, do których dostawimy ławę. Zaścielmy je kolorowymi kocami, które świetnie przydadzą się podczas zimnych wieczorów. W rogach ustawiamy większe świece, które wystraszą komary, dodadzą także atmosfery. Świece można wstawić w duże płaskie doniczki, w których zasadzimy mniej wymagające rośliny skalne. Warto balustradę obić drzewem w ciepłym odcieniu, dobrze komponującym się z meblami – sprawdź – urządzanie balkonu w bloku.
.
W przypadku obydwóch aranżacji pamiętajmy, by odpowiednio zabezpieczyć tą przestrzeń przed opadami atmosferycznymi, albo na noc znosić koce i poduchy do mieszkania.