Centralny element wnętrza

Każde wnętrze jest inne i każde wymaga innego traktowania. Są jednak też ogólne reguły, które da się wykorzystywać zawsze wtedy, kiedy wyposażamy pomieszczenie. Jedna z tego typu zasad głosi, aby zawsze jednoznacznie wskazać najważniejszy element w aranżacji, dotyczy to zwłaszcza salonu.

Aranżacja salonu

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Jaki element może stać się tego rodzaju punktem? To kwestia gustu. Niemniej jednak, obecnie centrum pomieszczenia jest zwykle odbiornik telewizyjny. To ten element przyciąga uwagę w największym stopniu. Tak samo da się potraktować kanapę. Co warto wyeksponować w salonie można dowiedzieć się na lovingit.pl (lovingit.pl – miejsce pełne inspiracji).

Sam wybór obiektu, do którego dostosujemy projekt to jeszcze nie wszystko. Tak samo ważna jest kolejność komponowania aranżacji. A ujmując rzecz inaczej – najważniejszy obiekt musi stanąć w projekcie w pierwszej kolejności. Dlaczego to takie istotne? Gdyż wtedy łatwiej jest dostawiać do niego następne elementy.

W tym artykule znajdziesz bez wątpliwości wartościowe informacje, ale wejdź także tu – ta unikalna strona prezentuje pokrewną problematykę.

Przede wszystkim, gdy nie jesteśmy profesjonalnymi architektami, takie podejście okaże się szczególnie pomocne. Dzięki temu unikniemy bałaganu i wizualnego fałszu.

Aranżacja salonu

Autor: gamene
Źródło: http://www.flickr.com

Warto pamiętać, że głównym miejscem ma być element, który najbardziej przyciąga wzrok. Nie może to być stolik, który nie odznacza się pośród pozostałych elementów wyposażenia. Dobrym pomysłem natomiast na pewno będzie to, żeby jako główny element wykorzystać ozdobną, rozległą roletę a także zabytkową ławę. Wiele zależy od upodobań projektanta. Ponadto, centralny element powinien właściwie się prezentować. Nie zapominaj, że to ten punkt będzie przyciągał uwagę w pierwszej kolejności. Od głównego punktu uzależnione jest generalne wrażenie, jakie wywrze pokój.