Charakter człowieka oraz grubość jego pugilaresu decydują o tym, jak w umeblowanym lokum się mieszka

Dom i wnętrze – te dwa nierozłączne elementy bywają w stanie zaświadczyć dużo o nas, czyli mieszkańcach, więcej niż można byłoby się spodziewać. Dom jest nie tylko oazą spokoju, miejscem spotkań z znajomymi czy miejscem konsumowania posiłków. Ma także spełniać inne funkcje, przy czym utylitaryzm najprawdopodobniej nigdy nie wyjdzie z mody.

nowoczesne aranżacje

Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Bogaci ludzie posiadają na tyle dużo środków pieniężnych, że mogą bez przeszkód wznieść sobie nowoczesny budynek mieszkalny i wyposażyć go we wszystkie udogodnienia. Sprawdźmy teraz, jakiego typu sprzęty czy handicapy pozostają domeną bogactwa. Rozpocznijmy od ogródka. Pewni siebie i władczy przedsiębiorcy zaopatrzą swoją posesję w wygody, o jakich biedni ludzie mogą tylko pofantazjować, czyli w dość duży basen i kort do gry w tenisa. Jeśli dodatkowo uwielbiają zakrapiane piwem spotkania z przyjaciółmi, na których wszyscy pieką kiełbaski śląskie, to w najbardziej ustronnym miejscu działki zostanie wybudowana z czerwonej cegły kuchnia (sprawdź nasze propozycje na zabudowa kuchni warszawa) polowa wraz z grillem (przeczytaj na stronie). Sprytni majsterkowicze dodatkowo zainstalują tam umywalkę z bieżącą wodą i zatroszczą się o ergonomiczne oświetlenie w postaci żarówek ledowych.Do samego zaaranżowania ogrodu zostanie zatrudniony architekt krajobrazu. Krzewy nie mogą przecież zostać posadzone przypadkowo. Jabłonie nie powinny rosnąć tuż obok krzewów iglastych, bo w ogrodzie ma panować należyty ład zgodny ze współczesnymi zasadami projektowania zieleni. Tymczasem przenosimy się już do wnętrza luksusowego mieszkania. Ponieważ jego właściciel miał na swoim koncie miliony, nie musiał się martwić o to, jak najlepiej połączyć luksus, elegancję, potrzeby domowników. Od razu widoczny bywa wielkich gabarytów kominek, który stuprocentowo odpowiada filozofii życiowej, jakiej hołduje światowej klasy przedsiębiorca. Każdy sprzęt czy nawet element wystroju wnętrza musi być w równym stopniu piękny, jak i utylitarny. W końcu zarobienie pieniędzy w biznesie nie bywa proste jak drut.

salon

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
Dom i wnętrze to hasło, z którym kojarzymy raczej panie, bo to one w największym stopniu decydują o prezencji wnętrza i otoczenia. To ich gust jest odpowiedzialny za to, aby wszyscy goście przekraczający próg od razu zaczęli zachwycać się wspaniale urządzonym pokojem (poznaj więcej). Pani, która kocha otaczać się świecidełkami, a w wolnych chwilach czyta łzawe wiersze, nie zapomni o kwiecistych poduchach na sofę ani o stoliku do serwowania kawy. Natomiast wielka elegantka będzie musiała posiadać przynajmniej jedno osobne pomieszczenie (tzw. gotowalnię), gdzie będzie w stanie bez większych przeszkód oddawać się przyjemności zakładania najmodniejszych w tym sezonie piaskowych kurtek.

.