Ciekawe przyrządy dla fanów prawdziwej kawy i herbaty

Kawa i herbata stały się tradycyjnymi napojami również w w Polsce. Potwierdzasz to codziennie rano, gdy zaparzasz herbatę do śniadania i za każdym razem, gdy sięgasz po kawę, aby nieco orzeźwić umysł. Dzisiaj kawę i herbatę pijemy głównie w wygodnej do zaparzania formie.

Dzbanek i filiżanki

Autor: pinterest.com
Źródło: pinterest.com
Herbaty najczęściej sprzedawane są w torebkach, a kawa w formie granulek rozpuszczalnych w wodzie lub postaci zmielonej. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim szybkość przygotowywania. Jesteś w stanie wykonać kawę oraz herbatę w ciągu paru sekund. Wystarczy zagotować wodę i wsypać do kubka trochę kawy albo wrzucić herbatę w torebce. Czasami jednak dobrze jest spróbować nowego podejścia. A dokładniej – zaparzania klasycznych napojów po turecku.

Aby to zrobić potrzebujesz nie tylko dobrej gatunkowo kawy lub herbaty, ale również dobrych przyrządów. Jeśli o herbatę niezbędny będzie zaparzacz do herbaty. To niezwykle proste w użyciu narzędzie, które umożliwia szybkie przygotowanie herbaty po turecku. W ten sposób jesteś w stanie przygotować tak same liście, jak i formę granulowaną. Zaparzanie w ten sposób daje wyśmienite efekty. Napój ma wyrazisty smak oraz barwę. Doskonale wyczuwany jest także miły aromat.

Tygielek do kawy ma przeznaczoną podobną funkcję. Tyle ze kawy nie powinieneś zaparzać już w kubku, ale na ogniu. Proces trwa dłużej i wymaga więcej pracy niż wykonanie kawy w kubku. Jednak skutki parzenia są godne czekania. Napój ma głęboki czarny kolor, natomiast jej zapach rozchodzi się po całym domu.

Zarówno zaparzacz jak i tygielek to także bardzo ciekawe dekoracyjne gadżety.

Jeśli zaintrygował Cię ten artykuł, to sprawdź informacje, które również są na ten temat. Zawsze lepiej jest wiedzieć więcej.

Często mają one zabawną albo stylową formę. Możesz kupić tego rodzaju narzędzia w tradycyjnej formie tureckiej albo kupić designerskie przyrządy.