Ciężki dobór wygodnego posłania do domu

Żaden dom nie może obejść się bez posłania. To ono rządzi w każdej sypialni. To od niego zależy porządnie przespana noc, a co za tym idzie, porządnie rozpoczęty dzień. Łóżko podwójne powinniśmy wyłonić dokładnie, gdyż od niego zależy jego trwałość i wygoda. Niektóre z typów posiadają wbudowane pojemniki na pościel, lub wystarczającą wysokość, by coś pod nie schować.

łóżko podwójne

Autor: Pw95
Źródło: http://www.flickr.com

Bezsprzeczne minimum dla dwóch ludzi to łóżka o szerokości 140 cm. Na zakup takiego sprzętu jesteśmy zmuszeni zdecydować się tylko wtenczas, kiedy sypialnia faktycznie jest mała i nietypowa. Kiedy wymiar pokoju na to zezwala, odpowiedniej wybrać szersze łóżko.

Nabywając łóżko podwójne nierzadko skupiamy się na materacu, chcemy, aby był komfortowy, gwarantował spokojny i wygodny relaks. Jednakże stelaże są jednakowo istotne jak materace. Stelaż to jeden z istotniejszych fragmentów łóżka, jaki nierzadko należy dokupić oddzielnie do ramy właściwej. To na nim jest położony materac i to od niego w dużej mierze jest zależna jakość snu. Najprostsze, najpopularniejsze są stelaże zwijane, zbudowane z listewek powiązanych taśmą. Niektóre posiadają specjalne gumowe, albo silikonowe, antypoślizgowe zakończenia, dzięki którym stelaż nie przemieszcza się.

Stelaże przystosowywane lokuje się w ramie łóżka na stałe, za pomocą specjalnych uchwytów. Pozwalają na uniesienie pleców, bądź nóg i odpoczywanie w dogodnej pozycji. Większość jest dostosowywana manualnie, ale zdarzają się też modele wyekwipowane w specjalny pilot, jaki unosi wybraną część stelaża. Antresola łóżko piętrowe to świetny projekt do pomieszczenia dziecięcego, również młodzieżowego. Powierzchnia pod łóżkiem typu antresola wspaniale sprawdzi się jako miejsce do lekcji.

łóżko podwójne

Autor: Johanna Bauer
Źródło: http://www.flickr.com

Miejsce pod łóżkiem można także przeistoczyć w kreatywną powierzchnię dla dziecka, wykorzystując do tego baldachimy, zasłonki, kieszonki, czy zjeżdżalnie. Dzięki wykorzystaniu owych cech łóżko okaże się nie tylko praktycznym miejscem do spania, lecz również kameralnym miejscem do zabawy. Antresola będzie właściwym rozwiązaniem w małych wnętrzach. Wielkie znaczenie przy kreowaniu aranżacji z posłaniem na antresoli ma dobór specjalnych elementów ozdobnych.