Co musimy kupić, kiedy zaczynamy swoją historię z decoupege?

Żeby zacząć swoją przygodę z decoupage należy nabyć odpowiednie narzędzia. Metoda decoupage polega na naklejaniu wzorów na przykład wzorów z papieru oraz pokrywaniu przedmiotów dużą ilością warstw lakieru w taki sposób, aby wzór z papieru wtopił się w tło i żeby nie można go było wyczuć przez dotyk.
Przygodę z decoupage zacząć dobrze od prostych przedmiotów.

szafka kuchenna

Autor: Mathias
Źródło: http://www.flickr.com
Mogą to być na przykład podkładki pod kubek, które możemy nabyć w każdym markecie internetowym za złotówkę. materiały takie również powinny być drobne, aby pozwoliły nam sprawdzić czy też wybrana metoda będzie nam się podobała oraz równocześnie, aby surowce nie okazały się bardzo kosztowne. Na sam start wystarczy mały klej, który kupimy już za ok. 9 zł. Przyda się również klej Wikol, który można rozcieńczyć z wodą. Akrylowe lakiery w mniejszych tubkach warte są ok. 14 zł za 120 ml. Moglibyśmy również wykorzystać farbę, która została od malowania ścian.

Czy znasz już ten świetny serwis (https://radochygospochy.pl/dom/meble/fotele)? Odnajdziesz tam naprawdę sporą ilość atrakcyjnych informacji na podobny temat. Zobacz a nie pożałujesz!

Pędzle można wykorzystywać tego typu, które do nabycia są w marketach budowlanych. Należy jednak pamiętać o tym, żeby pędzle posiadały miękkie włosie. Jeśli spodoba Ci się decoupage sklep, w którym zakupisz wszystkie konieczne materiały jest bardzo blisko.

materac
Decoupage sklep

Autor: KLOSE
Źródło: KLOSE

Gdy zrobimy już wszystkie zakupy w markecie, najlepiej przyozdobić mały przedmiot. Może to być wspomniana podstawka pod kubek. Papierem ściernym powinniśmy zmatowić powierzchnię. Przygotowaną w ten sposób płytkę wystarczy pomalować białą farbką dwa lub 3 razy. Motyw z serwetki powinniśmy wyciąć nożycami jak najbliżej wzoru, aby nie zostawić wielkiego marginesu tła tego typu serwetki. Później powinniśmy rozwarstwić serwetkę do jednej warstwy, którą musimy przykleić na podkładkę klejem do decoupage.

Na sam finał całość malujemy lakierem do uzyskania rezultatu namalowanego obrazu. Kiedy zaczynamy swoją przygodę z decoupage musimy zakupić właściwe narzędzia. Należy kupić np. odpowiedni pędzel.