Co powiesz na szkło w aranżacji Twojego wnętrza? Zobacz, jakie możliwości oferuje ten bardzo solidny i elegancki materiał

Mity są bardzo utarte, ich pozycja jest niezwykle trwale zakodowana w naszym umyśle. Przechowujemy je w pamięci i w późniejszym czasie bezrefleksyjnie je wywołujemy. Tak jest z pewnością w przypadku szkła w urządzaniu wnętrz. Na samo to słowo, każdy może stwierdzić, że to w końcu zbyt delikatny materiał, że na pewno się nie nada. A wynika to z tego, że ze szkłem zbyt często się spotkaliśmy. Zwyczajnie, każdemu coś kiedyś szklanego się zniszczyło, w taki dokładnie sposób myślimy o tym, jak o czymś nietrwałym, co z pewnością nie wypełni swojej roli w urządzaniu pomieszczeń. Jak obrazują jednak przykłady, to nic innego, jak stereotyp, który nie ma pokrycia w realnym świecie.

kuchnia

Autor: Villa Glass Studio
Źródło: Villa Glass Studio
Tego typu stereotypy warto obalić, a najlepszym do tego sposobem będzie stosowanie szkła tam, gdzie byśmy o tym nigdy nie pomyśleli.Będą to na przykład ściany, balustrady, schody czy blaty kuchenne. Szkło coraz częściej wygrywa z tradycyjnymi materiałami wykończeniowymi w nowoczesnych kuchniach, łazienkach, ale także innych wnętrzach. Coraz więcej ludzi wybiera balustradę-ścianę ze szkła. Takie zastosowanie posiada mnóstwo zalet, a najważniejszą z nich jest uzyskanie dużych, jednolitych tafli o gładkiej fakturze oraz niezwykłych walorach estetycznych.

Otrzymane w ten sposób rezultaty wizualne usatysfakcjonują nawet najbardziej marudnych estetów. Szklane pustaki oraz luksfery mogą być niezwykle funkcjonalnymi ścianami działowymi. Mogą subtelnie przepuszczać światło, a równocześnie ukrywają co się za nimi dzieje. Jeśli więc marzysz o oryginalnym podzieleniu przestrzeni, to zrobienie tego typu ścianki będzie doskonałym pomysłem. Otwartą na salon kuchnię jesteśmy w stanie wyodrębnić z przestrzeni szklanymi,

kuchnia

Autor: KAM
Źródło: KAM

przesuwnymi taflami. W tego typu sytuacji żaden kuchenny bałagan nie jest przerażający, ponieważ w prosty sposób możemy go zakryć.

W pozostałych sytuacjach inaczej, możemy to odsłonić, aby powiększyć wnętrze i jednocześnie umożliwić korzystanie z niego bez żadnych niedogodności. Co więcej, dzisiejsze trendy w projektowaniu wnętrz to także śmiałe i wyszukane materiały wykończeniowe. Jeżeli chodzi o zastosowanie szkła to doskonałym wykończeniem ściany jest szybka z interesującą grafiką. A jeżeli poszukujesz kogoś kto pomoże Ci wprowadzić szkło do Twojego mieszkania (Potrzebujesz przestronnego mieszkania? polecam mieszkanie wybudowane przez dewelopera archicom) możesz wynająć firmę. Najlepiej szukać ją drogą internetową, wprowadzając w wyszukiwarce przykładowo szkło do kuchni Wrocław – sprawdź ofertę.