Co zrobić, aby wyciszyć wnętrza i raz na zawsze zapomnieć o głośnych hałasach, zakłoccających ciszę

Każdy z nas marzy o własnym miejscu na ziemi, gdzie mógłby uciec przed światem i w spokojuwypocząć po ciężkim dniu pracy w gronie najbliższych.

Lampa wisząca, żyrandol Calipso

Autor: Maxlight
Źródło: Maxlight
Jednak czasem cisza bywa „towarem deficytowym” zwłaszcza gdy sąsiad pod nami przeprowadza remont albo organizuje głośne przyjęcia w późnych godzinach nocnych.
płyty dźwiękochłonne

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
Ale spokojnie, wcale nie musi tak być. rozwiązanie leży na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wyciszyć mieszkanie. Nie masz pojęcia jak się do tego zabrać? Nie załamuj rąk służymy radą. Na rynku znajdziemy masę różnego rodzaju materiałów izolacyjnych. Ekrany akustyczne, makatki, boazeria korkowa, bawełniane tapety – wymieniać można bez końca. Współcześnie coraz bardziej popularne stają się płyty dźwiękochłonne – ściana pochłaniająca dźwięki. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn z całą pewnością nie brakuje. Ich największym atutem jest perforowana struktura która zapewnia doskonałe pochłanianie hałasów i redukcję pogłosu. Są nadzwyczaj łatwe w montażu. W dodatku występują w wielu „wersjach” kolorystycznych, dzięki czemu możemy je wykorzystać w niemal każdej aranżacji.

Poznaj moje www (http://www.mti-furninova.pl/oferta/sofy-tapicerowane). Tam prezentujemy tylko najlepsze artykuły. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, to z chęcią pomożemy.

Wspaniale sprawdzą się zarówno w pokoju dziennym jak i sypialni. A jeżeli przy okazji wyciszania mieszkania, planujesz odnowić wnętrza(zobacz narożnik tapicerowany) zainwestuj w zaślepki – .

Pamiętajmy, że zaślepki owe małe elementy przydadzą się przy wykańczaniu mebli. Sprytnie przykryją nieestetyczne śruby łączące części szafek.