Cyklinowanie parkietu Katowice – będzie niezbędne po wielu latach wykorzystywania!

Odziedziczyłeś mieszkanie po cioci? Nie wiesz od czego zacząć odnowienie? Już w tej chwili przeczytaj ten materiał, a dowiesz się co powinieneś zostawić w wiekowym domu, a co należy wymienić!

szoruj na stronę

Autor: Podłogi.info
Wiekowe domki jednorodzinne cechują się w szczególności trwałością oraz odpornością na działanie zjawisk atmosferycznych. Kilkadziesiąt lat temu do budowy domu używano tylko drewna i najbardziej mocnych artykułów. Nie używano wtenczas jakichkolwiek płyt, ani sklejek. Dlatego też przed zainicjowaniem remontu sędziwego domu należy wiedzieć co warto odnowić, bowiem nie uda nam się kupić nic lepszego. Najistotniejszą sprawą, jaką należy sprawdzić wewnątrz domu jest posadzka.

O ile stwierdzisz, iż jest to drewno to w tym czasie warto postawić na cyklinowanie parkietu Katowice przez fachurę. Nie powinniśmy brać się za to samemu, bowiem jesteśmy w stanie zniszczyć tą starą posadzkę. Cyklinowanie opiera się na zeszlifowaniu zewnętrznej powłoki, jaka ulega zniszczeniu. Jest ono spowodowane zazwyczaj brakiem używania właściwych środków do pielęgnacji, a także zwykłym stosowaniem. Możemy mieć pewność, iż cyklinowanie parkietu Katowice przez zawodowca sprawi, że będziemy posiadali w swoim domu niezwykła posadzkę, jakiej zazdrościć będą nam wszyscy znajomi i bliscy.

W obecnych czasach w marketach niezwykle kłopotliwie jest zakupić podłogę wysokiej jakości, najczęściej pojawią się panele, jakie nawet nie leżały koło prawdziwego drewna. Następną rzeczą w starym domu, którą moglibyśmy zostawić są zabytkowe meble, które dzięki renowacji zyskają dawny blask. Jeśli nie chcemy dysponować masywnych, ciemnych szaf, to w takim przypadku możemy zeszlifować wierzchnią powłokę (tak jak w przypadku podłogi) i pomalować mebel na totalnie inny kolor.

Szukasz ciekawych informacji? To dobrze, ta strona internetowa szafa sosnowa na pewno Cię zainteresuje, ponieważ są tam dużo niezwykle pożytecznych informacji.

Od paru lat gigantycznym hitem są jasne mebelki i właśnie takie możemy samodzielnie wyczarować. Jeżeli będziemy posiadali odnowioną podłogę i meble, to wtedy warto pomalować ściany i dokupić gadżety, a wykreujemy dom naszych marzeń.

podłoga

Autor: Akasa Gestión Consultores SL
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli posiadamy zdolności artystyczne to możemy zrobić dekoracje własnoręcznie, metodą hand made. Nam sprawi to mnóstwo radości, a nasi goście będą przecierać oczy ze zdumienia, iż udało nam się stworzyć coś tak nadzwyczajnego i urokliwego – „Irmar” Marek Kuśmierski.