Czemu najbardziej korzystnie zastosować szkło w planowaniu wystroju mieszkania? Co dzięki temu zyskujemy? Jaką rolę powinno spełniać szkło?

szkło w różnych domowych pomieszczeniach ma coraz więcej zastosowań, przejmuje różnorakie funkcje – ścian, frontów meblowych czy nawet samych mebli. Idealnie sprawdza się w tego rodzaju nowych rolach, więc coraz większa ilość osób korzysta z tego typu rozwiązań.

Najlepsze jest jednakże to, że materiał takiego typu nie stawia wykonawcom za dużo ograniczeń.
łazienka

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Szkło w mieszkaniu, różnorodne konstrukcje szklane w różnorodnych miejscach, dla jednych są przesadnie chłodne nadające się tylko do przestrzeni użyteczności publicznej, dla innych zaś to interesujące dopełnienie każdego pomieszczenia. Potrzeba niebanalnych zastosowań szkła w mieszkaniach jest coraz bardziej znaczny. Jak jednakże możemy najlepiej wykorzystać taki materiał? Pamiętajmy, iż nie tylko drzwi, kabiny prysznicowe czy lustra mogą być wykonane ze szkła, gdyż również ścianki szklane, obrazy dekoracyjne czy schody idealnie wyglądają jako szklane oraz doskonale pełnią swoją funkcję.
Najbardziej modne i bardzo często wykonywane są panele ścienne, które mają zastosowanie w kuchniach oraz łazienkach, w tych miejscach zastępują tradycyjne kafelki.

Ekscytuje Cię opisywany tutaj wpis? Jeśli tak, warto zobaczyć tam inne wartościowe artykuły, ponieważ one także są godne zainteresowania!

Bardzo duża gama kolorów i różnorodne wzornictwo pozwalają na to, żeby idealnie dopasować szklany element do wnętrza, które projektujemy. Bardzo popularne są też szklane kabiny prysznicowe, parawany, jak i balustrady szklane. Szkło można bez problemu utrzymać w czystości. Jak przekonuje ekspert, szkło płaskie oraz lustra najbardziej korzystnie czyści się standardowo za pomocą dostępnych na rynku preparatów do czyszczenia szkła, najlepiej jednakowoż czyści się je papierowym ręcznikiem. Szkło satynowe i piaskowane najlepiej czyścic teflonem w spreju, z wykorzystaniem delikatnej szmatki.

Z pewnością zaś szkło natryskowych kabin najlepiej pokryć specjalnymi płynami, które zmniejszą ilość znajdującej się tam wody i ograniczają osadzanie się kamienia.

Elementy szklane pozwalają wystawić na pierwszy plan bardziej zdecydowanym materiałom używanym we wnętrzu. Szkło najlepiej jest traktować jako nowoczesne dopełnienie każdego wnętrza, nie tylko jako najbardziej istotny element.