Czy opłaca się urządzać pomieszczenia w sposób niestandardowy? Czemu się to opłaca? Co dzięki temu zyskuje dana przestrzeń?

Niebanalne rozwiązania to coś, na co warto stawiać w aranżacjach wnętrz. Nie ma sensu powielać takich samych aranżacji. Warto odważyć się rzeczy nietuzinkowe.

Na pewno będziemy zadowoleni, iż zaryzykowaliśmy.
Takim ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowanie fototapety w łazience – odnośnik. Części osób pewnie coś takiego nie mieści się w głowie. Natomiast rezultat bardzo pozytywnie może zaskoczyć. Szczególnie w małych pomieszczeniach, gdzie tak naprawdę brak jest miejsca na jakieś aranżacyjne dodatki, taki typ ozdoby okaże się bardzo na miejscu. Fototapeta do łazienki tchnie trochę życia w to miejsce, oprócz tego wizualnie powiększy przestrzeń. Łazienka wyda się bardziej przestronna. Postarajmy się, by pasowała ona stylem do pomieszczenia. Kupując taką fototapetę pamiętajmy natomiast, że nie powinna to być pierwsza lepsza fototapeta. Należy brać pod uwagę to, że w łazience jest duża wilgotność, z tego względu nie każdy surowiec się nada do łazienki. Dobrze, gdyby fototapeta do łazienki była fototapetą winylową. W takim wypadku będzie bardziej odporna na wodę.
fotel obrotowy

Autor: Fira Images
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo ciekawym pomysłem będzie także fototapeta do salonu – . Tu także musi ona spełniać określone standardy. Przede wszystkim, musi stylem pasować do salonu. Nie może być czymś niepasującym od reszty aranżacji. Jeżeli dobieramy fototapetę do pomieszczenia nowoczesnego, to postarajmy się, by nie rzucała się najbardziej w oczy, a była prostym, estetycznym dodatkiem.

Chcesz zobaczyć inne równie przydatne sugestie? Jeśli tak, to zobacz tutaj, a na pewno nie odczujesz zawodu.

Może sprawdzić się doskonale jakiś pojedynczy, mały akcent, może nie od razu fototapeta na pół ściany. Trzeba mieć świadomość, że tego typu fototapeta da nam dużo możliwości, gdyż może przybierać całkiem różne wymiary, nie mówiąc już o motywach. Fototapeta do salonu okaże się z pewnością bardzo interesująca. Z powodzeniem jest w stanie zastąpić przykładowo obrazy ścienne.

Warto wiedzieć także o innym wyjątkowym pomyśle. Interesującym rozwiązaniem może okazać się fototapeta przyklejona do mebli. Doskonały pomysł zarówno do pokoju dzieci, jak również do sypialni. Doskonale prezentuje się na dużej szafie. Posiada ona jeszcze jeden atut, a konkretnie można przy jej pomocy odnowić sfatygowany już mebel. Zakup nowej szafy na pewno będzie droższe niż użycie fototapety. Obdrapane oraz mało estetyczne meble, zyskają w ten sposób drugie życie. To bardzo ekonomiczne wyjście z sytuacji. Szczególnie w pokojach dziecięcych, gdzie meble często bardzo szybko nadają się do odnowienia.

W związku z tym, iż najróżniejszych motywów mamy bardzo wiele, to można dość często zmieniać w taki sposób wystrój w pokoju. Z pewnością będzie to ciekawa forma dekoracji wnętrza. Dobrze będzie pomyśleć o niej, kiedy nasz tradycyjny wystrój trochę nam się opatrzy.