Czy oświetlenie miast LED to rozwiązanie odpowiedniejszej niż dotychczasowe metody?

Poszukiwanie oszczędności to istotna kwestia, która spada na ramiona władz samorządowych w każdym mieście oraz w gminach. Najczęściej wykorzystywanym sposobem jest oświetlanie miast wyłącznie przez kilka godzin wieczornych i nad ranem, żeby oszczędzić koszty związane z poborem energii. Odosobnione gminy dają przykład, że jest lepszy sposób. Dzięki mądrej inwestycji w oświetlenie uliczne LED da radę rozjaśniać wszystkie ulice przez całą noc, przy równoległym spadku wydatków przynajmniej o 50%.

Bezsprzecznymi walorami nowoczesnych systemów oświetleniowych jest energooszczędność oraz ochrona środowiska. Reflektory na ulicach oparte na technologii LED to obecnie najbardziej oszczędne źródło światła, które z powodzeniem można zastosować do oświetlania autostrad, rod, ulic, dróg szybkiego ruchu, placów, parkingów, a także wszelkiego rodzaju osiedli i zabudowań, które wymagają stałego oświetlania w nocy.

Dzięki zastosowaniu nowatorskich technologii wydajność lamp LED sięga do 100 lumenów na watt, przy równoległym świetnym przystosowaniu do funkcjonowania w trudnych warunkach atmosferycznych. Tę drugą cechę uzyskuje się dzięki wysokiemu stopniu szczelności oraz sporej wytrzymałości na różnice temperatur. Supremację nad lampami sodowymi zapewnia także światło o wysokim kontraście i białej barwie, która idealnie odtwarza naturalne światło słoneczne. Badania wykazują, że przy

żarówki

Autor: Takver
Źródło: http://www.flickr.com

wykorzystanym świetle LED-owym z łatwością rozpoznaje się obiekty, kształty i barwy po zapadnięciu zmroku. Zmaksymalizowana widoczność i bardziej przyjazne dla ludzkiego oka oświetlenie to kolejne zalety tego typu rozwiązań.

To jednak nie wszystkie sposoby wykorzystania oświetlenia LED-owego na ulicach. Dzięki zamontowaniu żarówek LED G4 mamy możliwość stworzyć jeszcze lepsze warunki do przemieszczania się w mieście po ciemku, oświetlając przejścia dla pieszych, przejścia na parkingach, chodniki, ścieżki rowerowe, skraje ulic. Żarówki LED G4 to żarówki o niskim napięciu wymyślone do minimalistycznych aranżacji świetlnych. Nie nadają się do montażu w lampach ulicznych, ale idealnie sprawdzą się jako nie oślepiająca sygnalizacji świetlna, która upraszczać będzie poruszanie się w nocy nie tylko przechodniom, ale także rowerzystom i osobom zmotoryzowanym. Żarówki G4 w technologii LED charakteryzują się niedużymi gabarytami i dużą energooszczędnością, są tym samym idealną opcją dla żarówek halogenowych.