Dlaczego dobrze jest zdecydować się na cegłę w salonie? Jak to się prezentuje?

Cegła w salonie jest coraz bardziej popularna, często wykorzystywana w wielu domach. Taka cegła na ścianie wygląda świetnie, nadaje niesamowity nastrój, a salon dostajecharakteru reprezentacyjnego.

Funkcjonalny pokój dziecka

Autor: Moll
Źródło: Moll
Cegła w salonie to może być zwyczajny mur, jaki odkryliśmy podczas remontu naszego mieszkania. Taka stara cegła znajdowana najczęściej jest w trakcie przebudowy mieszkań w kamienicach sprzed okresu wojny. Musi być to cegła starannie wyczyszczona oraz zabezpieczona preparatem impregnującym. Jeśli mieszkamy w nowym budownictwie to ten efekt zyskamyza pomocą cienkich płytek, które przyklejamy do ściany identycznie jak płytki (płytki na taras) gresowe.
mieszkanie - kadr

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Takowa cegła ozdobna więcej o starej cegle w formie płytek będzie mieć wielkość normalne cegły, może również stworzyć większej wielkości moduły, jakie szybciej oraz łatwiej się układa. Nie wymaga impregnacji, a więc pracy jest tutaj nie tak wiele. Należy jednakże pamiętać, że czerwony kolor cegły nie zawsze będzie odpowiedni. Taki mur bowiem może dość mocno pomniejszyć salon na pierwszy rzut oka, a więc jak chcemy tej barwy w niewielkim wnętrzu, to wykonajmy ją jedynie na małym kawałku ściany.
projekt

Autor: Unicon
Źródło: Myin.pl
Przykładowo może pełnić funkcję ekranu w aneksie relaksacyjnym. Zwyczajnie pomalujmy cegłę na barwę białą, aby tworzyła nam interesującą fakturę i nie zdominowała wnętrza. Można skorzystać z odmiennych barw, bo dość cenione bywają też cegły czarne oraz szare. Szczególnie ten drugi, który można zastosować w różnorakich odcieniach.

W sporej wielkości salonie tak pomalowana cegła będzie doskonałym tłem dla mebli, ale także detali w mocnych barwach.

Każda następująca strona (https://galeriaoswietlenia.pl/) zawiera jedynie ciekawe dane, które zostaną Ci w głowie na długo, więc bez wahania kliknij również tutaj!

Taka ściana w salonie zaprezentuje się bardziej efektywnie, jeżeli połączy się ją z gładką białą powierzchnią.