Dlaczego szafy wnękowe są aktualnie tak modne oraz często wykorzystywane?

Szafy wnękowe stanowią bardzo popularny obecnie element wystroju domu. Jest to znakomity sposób na wykorzystanie trudno dostępnych zakamarków oraz pozwala efektywnie uporządkować obecną przestrzeń.
Taki element powinna jednak odpowiednio pasować do pozostałych elementów.

salony
szafy wnękowe jelenia góra

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Dużą zaletą szaf wnękowych jest to, że lepiej niż te typowe zagospodarowują wolną przestrzeń. Jest to wykonalne dzięki temu, że produkuje się je na specjalne zamówienie co powoduje, że są doskonale dopasowane do rozmiarów określonych ścian. To natomiast powoduje, że posiadacz posiada większą ilość miejsca na magazynowanie różnego typu rzeczy. Ich kolejną mocną stroną jest to, że przy ich pomocy można zabudować nawet w większym stopniu nietypowe miejsca, np. takie pod schodami, na strychu albo w narożnikach pokoi. Dzięki takiemu rozwiązaniu moglibyśmy ukryć to, czego odsłaniać nie zamierzamy oraz zachować bardziej widoczny ład. Jeżeli interesują Cię szafy szafy socjalne wnękowe Jelenia Góra to miasto, w którym możesz je zamówić. Pamiętaj, że w przypadku takiej szafy można by na własną rękę dopasować jej środek, np. ilość i wielkość poszczególnych pólek.
Kominek naścienny Redway

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame
Szafy wnękowe złożone są z frontu (drzwi, ew. ścianek z boku) i takich części jak m.in. wieszaki czy też półki. Jeśli chodzi o drzwiczki, niezwykle popularnym rozwiązaniem są drzwiczki przesuwne. Nie potrzebują one dodatkowej przestrzeni, więc doskonale nadają się w przypadku garderoby czy korytarzy. Pełny ciężar tego typu drzwi jest oparty na szynach, które znajdują się we wnętrzu ramy.

Aby wszystko działało właściwie, ciężar jednego skrzydła nie powinien przekraczać 60 kg. Czasami korzystniej byłoby zastosować dwa lżejsze skrzydła niż jedno większe.