Do it yourself – czyli oryginalny pomysł na samodzielnie wymyśloną dekorację do mieszkania.

Butelki
Ozdoby „Do it yourself” – DIY – to własnoręcznie wykonane przedmioty. Zobaczyłaś już zapewne dużą popularność samodzielnie zrobionych precjozów? Piękne notatniki, koło zeszyty, ozdobione butelki, wazony… Samodzielnie można zrobić praktycznie wszystko! Dziś pokarzę wam kilka najciekawszych koncepcji, jakie widziałam…

Żyrandol z butelek
Żyrandol z butelek po winie jest jedną z tych oryginalniejszych akcji! Spotkałam się z dwoma ciekawymi wersjami takiego oświetlenia. Jeden z pomysłów znalazłam w bardzo modnej, hipsterskiej knajpce.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w linku podobnego serwisu? To właśnie w nim znajdziesz dodatkowe informacje w odniesieniu do opisywanej tutaj tematyki.

Pod sufitem rozwieszonych było trochę butelek z ciemnego, zielonego szkła, które wypełnione były białymi girlandami. Efekt był bardzo klimatyczny, dzięki kolorystyce butelki światło było lekko przygaszone, tworząc miłe wnętrze – zrób to sam.

Zachwyciła mnie przede wszystkim prostota pomysłu i wykonania. Inną równie fajną wersją była lampa – ciekawe wykorzystanie butelek, w którym w butelki dano dość cienką, długą żarówkę. Tym razem butelki były z przeźroczystszego szkła i zawieszono w salonie, przy suficie blisko siebie. Było ich pięć, a pomiędzy je zawieszono interesującą, fantazyjnie poskręcaną gałąź z niedawno wyciętej jabłoni. Rewelacyjnie komponuje się on z resztą pokoju – podłoga i meble (zobacz: sklep meblowy toruń) są w podobnym kolorze.

Mniejsze, ale równie ciekawe i ciekawe lampki stworzyła moja koleżanka w sypialni. Posłużyły jej do nich szklane butelki po wodzie mineralnej. Zrobiła z nich niewielkie drzewko, z kilkoma żarówkami. Efekt przypadł do gustu jej dzieciom. Zabrały wręcz lampkę do swojego pokoju. Świeci już dwa lata i wciąż budzi zachwyt wszystkich ludzi odwiedzających Marzenę.