Doradzamy, w jaki sposób zaaranżować salon od A do Z

Aranżacja salonu to ogromne wyzwanie, albowiem salon to wizytówka naszego domu. Co przesądza o atrakcyjności oraz wygodzie tego wnętrza?
Aranżacja tego wnętrza musi być funkcjonalna, interesująca oraz dopasowana do potrzeb domowników.

kosmetyki

Autor: decade_null
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna inaczej zaaranżujemy wielki pokój dzienny w domku jednorodzinnym, natomiast inaczej niewielki salon w bloku. Niemniej jednak są pewne elementy fundamentalne, które przesądzają o tym, że aranżacja salonu będzie należyta z punktu widzenia architekta mieszkań, komfortowa jak też atrakcyjna. Pamiętaj, że salon spełnia kilka istotnych zastosowań: w nim się wypoczywa, ogląda telewizję, spożywa posiłki, niekiedy także drzemie. A zatem aranżacja pokoju dziennego musi być w taki sposób zaprojektowana, aby wnętrze spełniało wszystkie owe role.
Miejmy na uwadze, iż aranżacja pokoju dziennego będzie zależeć już od pierwszej decyzji, takich jak dla przykładu dobór materiałów wykończeniowych (podłoga, okna etc.). Najczęściej nim zaczniemy myśleć o meblach, tkaninach bądź pomalowaniu ścian, w salonie pojawiają się stałe fragmenty wykończenia, tj.: parapety, grzejniki, drewniany sufit, podłoga, schody. Ich materiały i barwy będą mieć ogromne znaczenie w aranżacji salonu. Z tej przyczyny przed zabraniem się do aranżowania pokoju dziennego dobrze mieć już w głowie gotową wizję Kolorystyki mieszkania.

Prezentowany artykuł wydaje się bardzo wciągający? Jeżeli tak, to zobacz również inne polecane (www.sklep.kaja-glass.pl/) treści, gdyż są równie ciekawe oraz pochłoną Cię całkiem.

Aranżowanie będzie prostsze, gdy wyselekcjonujemy barwy, poruszając się w jednej z tonacji, na przykład w gamie bieli.

W czasie aranżacji pokoju dziennego istotnym punktem jest również dobór oświetlenia. Doskonale sprawdzają się lampy Ramko. Nie zapominaj o lampie podłogowej oraz mniejszych nocnych. Postawisz je przy stoliku kawowym lub telewizorze.