Drzwi ze szkła niezwykle często wykorzystywane są w naszych pomieszczeniach

Oprócz szklanych schodów, szklanych blatów oraz innych elementów szklanych, coraz częściej oferuje się klientom drzwi ze szkła. Szklane drzwi nade wszystko wyglądają atrakcyjnie choć nie każdemu się podobają.

model

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
mieszkanie - stykówka

Autor: Lukasz Badura
Źródło: http://www.flickr.com
drzwi szklane

Autor: Chroma
Źródło: www.SmakProstoty.pl
Zastanówmy się jednak, jakie mają atrybuty. Najważniejsze jest to, że pasują do niejednego wnętrza. Można je zamontować do wszelkiego rodzaju ram. Często drzwi te zrobione z hartowanego szkła, przez co są odporne i praktycznie nie możemy ich rozbić. Podczas hartowania szyby poddawane są długotrwałemu wyprażaniu w specjalnych warunkach. Zabieg ten sprawia, że szkło hartowane (sprawdź szkło hartowane) cechuje się bardzo dużą odpornością na wyginanie i uderzenia. Hartowane szkło jest także bezpieczne. Jeśli zdarzy się jego stłuczenie, nie obserwujemy występowania ostrych elementów ponieważ kruszy się jak kryształ. Za drzwi szklane (dobrze wiedzieć o szklanych drzwiach) uważamy takie, których skrzydła, oprócz okuć, ewentualnie dodatkowych akcesoriów, są zrobione jedynie z tafli szklanych. szklane drzwi wrocław wyśmienicie oświetlają pomieszczenie oraz optycznie je powiększają. pomieszczenia dzięki temu wydają się lekkie i przestronne. Coraz częściej szklane drzwi wykorzystuje się w toaletach. Przepuszczają światło z bliskich pokoi, co pomaga przy ślepej łazience. Doskonale znoszą wodę i mają niezwykłe walory estetyczne. Drzwi ze szkła doskonale pasują także do współczesnych mieszkań. Do wad z być może zaliczamy mało skuteczną izolację termiczna i akustyczna.

Zmniejszony jest także poziom prywatności ze względu na wysoką przejrzystością niektórych rodzajów drzwi. Jeśli chcemy mieć drzwi ze szkła warto pomyśleć o tym już na etapie projektowania.