Fototapety w aranżacji wnętrz

Fototapety oraz tapety na pozór wyglądają jednakowo. Długie pasy z barwnym, ozdobnym nadrukiem stanowią modną alternatywę dla jednolitych ścian czy skomplikowanych do namalowania wzorów z szablonu.

Jeszcze do niedawna rozróżnienie owych dwóch rodzai ozdób było proste. Tapety były udekorowane wzorkami w stylu bogatych wzorów lub tylko delikatną łączką, ale cały czas służyły właściwie za tło aniżeli wyrazisty fragment aranżacji. Natomiast klasyczne fototapety to (zgodnie z nazwą) fotografie na podkładzie. Kiedyś były to wielkie, charakterystyczne wzorki, od wejścia rzucające się w oczy. Jak jest teraz i w jaki sposób prezentują się metody praktycznego wykorzystania tychże ozdób na ścianę? Różnica pomiędzy tapetami, a fototapetami rozmywa się, lecz jedno pozostaje stałe: można pokryć tapetą chociażby pół metra ściany i to starczy, by wzór prezentował się pięknie. Cały czar fototapet leży natomiast w odwzorowaniu na ścianie całej zaprezentowanej na nich grafiki.

Interesuje Cię opublikowany w tym portalu materiał? Kliknij zatem oprócz tego tu oraz zobacz więcej nowości (http://www.rent.mybigday.pl/dekoracje-na-slub-w-plenerze/) na opisywany temat!

Pojedyncza rolka nie starczy. Fototapeta musi zajmować właśnie tyle miejsca, na ile obliczony jest motyw, ażeby prezentowała się dobrze. Przeważnie jest to cała powierzchnia ściany albo nawet paru (w razie panoramicznej fototapety).

fototapeta kwiaty

Autor: Brendan C
Źródło: http://www.flickr.com
Stiuk Perłowy Magnat Style

Autor: FFiL Śnieżka SA
Źródło: FFiL Śnieżka SA
Rezultat nigdy nie będzie spektakularny, gdy zamiast całego kadru dostrzegalna będzie wyłącznie jego połowa. Z drugiej z kolei strony, jeżeli szukasz dekoracji, która optycznie powiększy pomieszczenie oraz wygląda przy tym niezmiernie naturalnie: fototapeta kwiaty jest idealnym rozwiązaniem! Istotne tylko, ażeby zakupić wyrób wysokiej jakości.

Dzięki niemu będziesz w swym mieszkaniu mógł otworzyć wyjście na prawdziwie bajkową łączkę, letnią plażę, albo wietrzne fiordy. Łatwo będzie za ich pomocą stworzyć odczucie głębi i – co za tym idzie – spowodować, iż pokój wydaje się być w wyższym stopniu przestronny.