Fototapety znów się cieszą popularnością czyli jak wybrać najlepszy podkład i motyw do swoich wymagań.

Fototapety są jedną z wielu możliwości, jakie odmieniły ogromnie polepszyły możliwości dekorowania wnętrz naszych domów i mieszkań. Znane są od wielu lat, jednak dość długo czas były one stosunkowo drogie z powodu sposobu ich produkcji. Ostatnie kilka lat przyniosły sporo zmian w tym temacie, przede wszystkim z powodu możliwości kupienia niedrogich, a jednocześnie bardzo dobrych jakościowo drukarek, dzięki czemu takimi usługami zając się mogły nawet niewielkie firmy.

londyn widok

Źródło: pixabay

Jednocześnie się to przyczyniło do dużego spadku cen, przez co obecnie fototapety Londyn są dostępne praktycznie dla każdego. Największym plusem fototapet będzie to, że można na nich wydrukować w zasadzie wszystko co się chce. Bardzo popularne są przykładowo najróżniejsze fotografie krajobrazów, budynków czy zwierząt, ale dużo ludzi wybiera też klasyczne motywy i wzory, spotykane na klasycznych tapetach, lecz dostosowane kolorami do swoich oczekiwań na przykład: demur.pl/inspiracje/spacer-po-londynie–miasta-fototapety-demur. Nie ma również problemu, żeby wydrukować jakieś własne zdjęcie, jeśli będzie miało ono właściwą jakość, to wystarczy go tylko przesłać podczas składania zamówienia. Fototapety do sypialni robi się na dokładnie takich samych podkładach, jak klasyczne tapety. Najtańsze podkłady wykonane są z odpowiedniego papieru, są one niezwykle często kupowane przez konsumentów ale mają kilka wad.

fototapeta w sypialni

Źródło: pixabay

Po pierwsze są mało wytrzymałe na wilgoć, więc nie należy ich kłaść w pomieszczeniach, w jakich wilgoć a tym bardziej woda mogą się pojawić. Przedpokój czy salon to dla nich odpowiednie miejsce, ale łazienka i kuchnia już niekoniecznie. Oprócz tego będą wymagać właściwego przygotowania ściany przed położeniem, gdyż widać pod nimi wszystkie nierówności. Wady takiej nie mają podkłady lateksowe, które mają na powierzchni dodatkową warstwę. Dzięki niej znacznie lepiej maskują nierówności, a także obraz (zobacz także: ikony świętej rodziny) jest tam dużo bardziej wyraźny. Najlepszymi podkładami są wykonane z winylu, materiał ten jest bardzo trwały i wytrzymały, więc takie tapety doskonale nadają się wszędzie tam, gdzie będzie szansa na uszkodzenie czy zalanie.