Garść pomysłów, jak umeblować kuchnię w starym budynku mieszkalnym usytuowanym na wsi

aranżacja wnętrza
Aby zamieszkać w wiekowym mieszkaniu, trzeba wprzódy ten dom zrozumieć. Powyższe zdanie brzmi w miarę ideologicznie, lecz bardzo łatwo je przypasować do całkiem realnej rzeczywistości. Otóż, im bardziej stary budynek, tym bardziej skrzypią podłogi, tym więcej gryzoni hałasujących ponad drewnianym sufitem, a podczas wietrznych nocy można usłyszeć dudnienie niedomykającego się okna na strychu.

aranżacja wnętrza
Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Słowem, można byłoby sądzić, że nie jest to mieszkanie dla kobiet o bujnej wyobraźni i starganych nerwach. Bądź co bądź taki dom posiada jednak kilka zalet i stanowi duże pole do popisu, tym razem dla kobiet o duszy artysty.Przypatrzmy się bliżej kuchni, którą w tym przypadku nie wolno urządzać w nazbyt nowoczesny sposób. A poza tym najlepsze byłyby meble wyprodukowane z drewna bukowego, a nie z lichej sklejki. Już na pierwszy rzut oka widać, który mebel jest w stanie oddać nastrój takiego domu. Na samym materiale jednak poprzestać nie wypada i co więcej, należy zastanowić się nad wyborem konkretnego stylu, w jakim zostanie urządzone wnętrze.Kuchnia w stylu vintage będzie najlepszym rozwiązaniem dla naszego starego domu. Cechą charakterystyczną jest w tym przypadku wyposażenie wnętrza na dawną modłę. W wcale nie chodzi tutaj o umieszczanie w kuchni butwiejących gratów. Wszystkie sprzęty są jak najbardziej prosto ze sklepu (baterie kuchenne marki Oras), ale wykonane tak, żeby udawały te sprzed stuleci . Charakterystycznym odcieniem pozostaje biel, która ślicznie kontrastuje z tymi ciemniejszymi elementami wystroju, czyli np. z czarnymi jak smoła moździerzami. Bardzo podobnie może prezentować się salon. Taki pokój vintage również będzie naśladował swoim wyglądem XIX-wieczne pomieszczenia. W jednym z katów można śmiało postawić okrągły kominek, który będzie się rewelacyjnie łączył się z pozostałymi elementami dekoracji, bo przecież biel jest uniwersalnym odcieniem.

styl retro
Autor: Emily Burnett
Źródło: http://www.flickr.com
Kuchnia w stylu vintage charakteryzuje się też niestandardowymi sprzętami, jeśli weźmiemy pod rozwagę fakt, że żyjemy w XXI wieku. W tym pomieszczeniu dostrzeżemy kredens kropka w kropkę podobny do tego, jaki podziwialiśmy w szlacheckim dworku bądź u naszej babci. A i pokój vintage gorszy nie będzie. To właśnie tutaj stoją stylowe szafy i łatwo rozpoznawalne łoża ze stalowymi oparciami i postawionymi w sąsiedztwie wielkimi skrzyniami.