Gdy jadalnia jest w salonie

Pokój dzienny to jedno z najistotniejszych pomieszczeń w naszym domku. Spędzamy w nim zazwyczaj najwięcej czasu, w związku z tym należyta aranżacja tego wnętrza jest ogromnie ważna. Salon z jadalnią to prawie już norma.

Szklany stół

Autor: Lee Haywood
Źródło: http://www.flickr.com

Aranż salonu z jadalnią nastręcza jednakże dyscypliny, aby sprzęty jak też dodatki z obu stref dobrze się „czuły” w swojej obecności. Jadalni nie zastąpi wyspa. Postaw na prawdziwą jadalnię, ze stołem oraz wygodnymi krzesłami usytuowanymi w kręgu światła. Prawidłowo umeblowany salon z jadalnią nie tylko sprzyja życiu towarzyskiemu, ale również jednoczy familię.

Współczesna jadalnia w salonie to zazwyczaj tylko stolik oraz krzesła, ale o ile posiadasz więcej miejsca, wstaw obok bar albo też kredens posiadający półki szklane ( się więcej o szkle). Dla zaciszności postaraj się sprzęty postawić z dala od ciągu komunikacyjnego. Aranżacja pokoju dziennego z jadalnią powinna być spójną. Projektów na aranżacje pokoju dziennego z jadalnią jest bez liku, jednakże niezależnie od tego jaki wybierzesz charakter salonu, trzeba pamiętać o ergonomii. Położenie jadalni miedzy kuchnią a pokojem dziennym ma wiele plusów. Jest to podejście wygodne – skończone potrawy możemy podawać wprost z kuchni. Sąsiedztwo kuchni powoduje też, że osoba przygotowująca posiłek nie traci kontaktu z mieszkańcami siedzącymi wokół stołu. Jadalnia w salonie winna zostać wydzielona chociażby symbolicznie, na przykład specjalnym oświetleniem, innym wariantem posadzek czy też kobiercem.

szkło ornamentowe

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Aranżując pokój dzienny z jadalnią postaraj się, ażeby meble korespondowały także z wystrojem całego mieszkania, ale w żadnym razie nie nabywaj wszystkich sprzętów z tej samej kolekcji. Nie chodzi tu o jednorodność, lecz o harmonię przeróżnych fragmentów w urządzaniu wnętrz. Stół niekoniecznie musi być zrobiony z drewna, pięknie prezentują się także. Stół w jadalni to wdzięczne miejsce do ozdabiania. Niech cię nie zadowoli wazon (warto poznać: galeria decor wazon ceramika) z kwiatami ustawiony w centrum stołu. Więcej wyobraźni Gdy twój stół jest nieco większy niż wymagasz na co dzień, spróbuj zagospodarować wolne miejsce kompozycją według recepty: coś wysokiego (wazon), coś małego (misa), drobne rzeczy: rzeźby ptaków, szyszki, ceramiczne kule. Do tego naturalnym dopełnieniem będą owoce, gałązki. Na skromne potrzeby wystarcza jeden większy przedmiot.