Gdy powiększa się rodzina…

Powiększenie się rodziny to zdecydowanie jedno z najważniejszych zdarzeń w życiu każdego człowieka. To moment wręcz magiczny. Właściwie od nowa układamy w swoim życiu priorytety, tworzymy na nowo ścisłe relacje z rodziną. Jest to też czas trudny dla świeżo upieczonych rodziców. I to nieważne czy to ich pierwsze dziecko czy może trzecie. By bez przeszkód cieszyć się tym wydarzeniem należy przed urodzeniem się malucha przygotować dom, a w szczególności pokój dla malucha.

pokój dziecięcy

Autor: PARA
Źródło: PARA
Niezależnie od tego czy mamy duże czy malutkie mieszkanie, powinniśmy przeznaczyć dla maleństwa choćby niewielki zakątek. Dystrybutorzy mebli zadbali o to, żeby nawet niewielką przestrzeń udało się wygodnie i przede wszystkim funkcjonalnie zaaranżować. Przykładem są przewijaki montowane na łóżeczku. Oszczędzają bardzo wiele miejsca, a idealnie spełniają swoją rolę. Oczywiście, jeśli dysponujemy większą powierzchnią warto zaopatrzyć się w wolno stojący przewijak, którego nie trzeba za każdym razem rozkładać.

Funkcjonalność i estetyka

Niezwykle ważną sprawą w pokoju dziecinnym są meble. Naturalnie najistotniejsza jest funkcjonalność, ale nie zapominajmy także o estetyce.

Jeżeli jesteś zdania, że ten tekst jest interesujący, szybko przeczytaj dodatkowo szczegóły tu (http://sklep.kunszt.pl/), wtedy na pewno zapamiętasz większą ilość danych.

Dobrze, jeśli dziecko ma własną komodę dla przykłady z rysunkiem bohatera książeczki, albo jakiegoś zwierzaka. Wybór jest wielki i każdy może znaleźć coś dla siebie. Zwróćmy także uwagę na kolorystykę. Wszechobecny róż dla dziewczynek i pastelowy błękit dla chłopców nie jest dobrym rozwiązaniem. Pamiętajmy, że niebieski to chłodny kolor i nie wszyscy miło się czują w jego otoczeniu. Różu też nie powinniśmy nadużywać. Lepiej zdecydować się na elementy w tym kolorze, niż na przemalowanie całego pokoju. Doskonałym rozwiązaniem będzie jasny, neutralny i oczywiście ciepły kolor ścian, a do tego kolorowe meble i elementy ozdobne.

Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń dla małego członka rodziny może ułatwić codzienne czynności. Zdecydowanie najlepiej działamy w miejscach, gdzie czujemy się dobrze. Najważniejsze jest to, żeby w tym miejscu maluch i rodzice czuli się bezpiecznie i spokojnie. Należy przemyśleć i urządzić to miejsce tak, by było w mieszkaniu oazą spokoju.