Gdy urządzasz łazienkę, warto szukać wyjątkowych mebli

Przy aranżowaniu łazienki, istotny bywa dobór dobrych mebli. Jeżeli posiadamy mało miejsca, trafnym rozwiązaniem do łazienki są szafki pod umywalkę. Pamiętajmy, że szafki łazienkowe muszą być nie tylko ładne, lecz i praktyczne, to znaczy przede wszystkim pojemne.

piękna łazienka

Autor: rogue-designs
Źródło: rogue-designs
Wybierając szafki łazienkowe słupki, wskazane jest sprawdzić, czy skonstruowane są z materiałów odpornych na wilgoć, także zwrócić uwagę na solidne wykończenie ich powierzchni.
Szafka łazienkowa słupek jest bardzo pojemna. Ale należy mieć na uwadze, że meble mają niemal ciągły kontakt z wodą, a nogi stoją na mokrym podłożu cały czas. Należałoby postawić szafki łazienkowe słupki na nóżkach gumowych, względnie aluminiowych (topeshop.pl – umeblowanie łazienki). Odmiennym rozstrzygnięciem jest szafka wisząca, bowiem nie ma kłopotu z nóżkami.

Absorbujący artykuł? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, ponieważ w witrynie materiały biurowe szczecin, którą tu znajdziesz, także jest coś ciekawego!

Szafka łazienkowa słupek musi być odsunięta od ściany, to zezwoli na rotację powietrza, zapobiegnie zawilgoceniu i zdeformowaniu sprzętu. Jednym z najlepszych zabezpieczeń mebli łazienkowych jest lakierowanie wszelkich detali mebla, lecz takie warstwy należy chronić przed mechanicznymi defektami. Nie wolno używać do ich mycia szorstkich ściereczek i proszków.

więcej na stronie

Autor: InsideLab
Źródło: InsideLab
Połyskująca białe szafki łazienkowe słupki zwiększą optycznie środek łazienki, ale biel w znacznych ilościach może być nudna. Warto w takim wypadku zadbać o kolorystykę w dodatkach. Kładąc lustro na jednej ze ścian, optycznie zwiększymy powierzchnię. W małych łazienkach lepiej nie używać wielkich kafli, znacznych deseni, ani stosować surowców o wyrazistych fakturach. Barwy winny być jasne, jednak nie jednostajne.
Szafka łazienkowa słupek powinna posiadać mechanizmy cichego zamykania, nie tylko polepszają komfort eksploatacji, ale także ochraniają meble przed szybkim zniszczeniem, gdyż do szafki sięgamy często.
Jeżeli przy wejściu do łazienki zauważalne jest dużo wolnej posadzki, gwarantuje to wrażenie większej powierzchni. Ten dowód przemawia za tym, by w małej łazience zamontować podwieszane urządzenia sanitarne. Ogromnie istotne w łazience jest oświetlenie. Zasadne może się okazać białe światło, najlepiej w kilku miejscach.