Inspiracje na wyjątkową aranżację salonu – sprawdź co jest teraz modne

Przebywanie w restauracjach czasem przynoszą mi garść nowych inspiracji. Pokazują mi przede wszystkim obowiązujące trendy. A te zaskakują mnie nieustannie! Niby jestem w temacie, jednak, ciągle coś mnie zaskakuje. Opowiem dziś, jak malować sufit. Co ciekawe, łatwa kwestia to nie jest.

Pokój żółto szary

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnie owocne spotkanie biznesowe w knajpce ulokowanej w centrum zaskoczyło mnie oryginalnie pomalowanym sufitem. Przeliczyłam na nim kilka kolorów. Plamy zrobione przez plastyka łączyły się w bardzo oryginalną mozaikę. Całe pomieszczenie było niesamowicie bajkowe, ale sufit – niesamowicie mnie zaskoczył. Może z tego powodu, że jednak jestem przyzwyczajona do standardowych, jednokolorowych, prostych sufitów w mieszkaniach.

Ten kolorowy sufit (lovingit.pl/blog/kolorowy-sufit-hit-czy-kicz) zrobił na mnie hipnotyzujące wrażenie, nie mogłam oderwać od niego oczu. W dodatku wcale nie zmniejszył przestrzeni kawiarni, wydawało się wręcz, że jest dużo przestronniejsza, niż rzeczywiście. Zaskoczenie była tak duże, jak kiedyś, gdy zawitałam u przyjaciółki, która zrobiła sobie w mieszkaniu żółto szary pokój – sprawdź koniecznie.

Z sufitami jest tak, że gdy pomalujemy ściany na jakiś odcień, i w ten sposób pomalujemy również sklepienie pokoju zyskamy efekt pomniejszonej przestrzeni.

Jeżeli sądzisz, że omawiany tutaj tekst posiada niezwykle interesujące dane, to wejdź na oryginalny materiał, który także Cię wciągnie całkowicie.

Z tego powodu polecam raczej sufit w jasnym kolorze, albo jakimś jaśniejszym kolorze, niż ten położony na ścianach. Dość lubię sufity z belek, dają przyjemny, klimatyczny efekt.

Z tymi ostatnimi nie należy jednak szarżować, bo nie będą odpowiadać do wszystkich mieszkań. Jeśli jednak chcemy podłogę z drewna albo meble, to z pewnością możemy zdecydować się na taki akcent. Drewniany sufit, pomalowany np. na błękitny kolor będzie pasował zdecydowanie do stylu prowansalskiego.