Istnieje wiele możliwości dzięki którym możemy optycznie zwiększyć pomieszczenia w mieszkaniu

Dzisiaj więcej Polaków kupić sobie mieszkanie, jednak jak pokazują statystyki w ogromnej mierze są to małe, dwupokojowe mieszkania, gdzie liczy się każdy skrawek powierzchni. Kupno takiego mieszkania to jedno, natomiast tak samo problematyczne może być jego urządzenie, tak, aby z jednej strony pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy, a z drugiej, aby pomieszczenia wyglądały na wystarczająco przestronne.

Pokój dzienny - kolekcja CLASSIC

Źródło: www.vox.pl
Do wyboru jest sporo rozwiązań, które służą temu, aby nasze pomieszczenia wyglądały na większe i aby można było pomieścić w nich jak najwięcej gabarytów. Podstawowym jest oczywiście odpowiednie rozmieszczenie pomieszczeń tak, aby wyglądały na bardziej przestronne. Dla przykładu wyburzona ścianka działkowa między jadalnią a salonem przyniesie oczekiwany efekt i nasze mieszkanie będzie sprawiało wrażenie dużo większego niż jest naprawdę.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie w pomieszczeniach szklanych elementów – chodzi zwłaszcza o drzwi szklane. Dzięki ich założeniu optycznie zwiększamy pomieszczenia, jako że nie ma bariery między jednym, a drugim pokojem. Zbliżone funkcje spełnia witryna szklana znajdująca się w gablocie w holu bądź salonie, którą w dodatku oświetlimy. Da to wspaniały efekt wizualny i jednocześnie optycznie powiększy wnętrza.

Jeżeli planujemy wykorzystać każdy skrawek w naszym mieszkaniu warto także zastosować meble do zabudowy, które znajdują zastosowanie w łazience czy kuchni. Dzięki meblom do zabudowy i meblom na wymiar, nasze wnętrza będą mogły spełniać swoje podstawowe funkcje nawet jeśli nie posiadamy dużego mieszkania. Pożądane efekty osiągniemy także poprzez zastosowanie trików, które optycznie powiększają przestrzeń. Zalicza się tu na przykład zastosowanie jasnej kolorystyki w pomieszczeniach czy stosowanie obrazów i luster, które dodają głębi.

Niewielkie mieszkanie może być nie tylko przytulne, ale i przestronne jeżeli zastosujemy się do powyższych wskazówek.

Jeśli ciekawi Cię niniejszy tekst, to bez wahania kliknij tutaj oraz zobacz dodatkowo inny równie pasjonujący news łóżko tapicerowane z pojemnikiem na pościel 140×200.

Wspomniane drzwi szklane czy jasne tapety na ściany bez problemu kupimy w sklepach internetowych. Warto również poszukać inspiracji na stronach dedykowanych aranżacji wnętrz, tym bardziej, że dzisiaj oferuje się wiele interesujących rozwiązań, o których nie zawsze wiemy.