Jak aranżować funkcjonalnie sypialnię oraz pokój dla dziecka?

Jednym z najczęściej wybieranych stylów do wykańczania i urządzania wnętrz jest styl nowoczesny. Co znamienne, w każdych czasach ta nowoczesność jest rozumiana w inny sposób i obejmuje odmienne elementy. To, co mogło być nowoczesne dwie dekady wcześniej, aktualnie nie ma ze stylem nowoczesnym nic wspólnego. Wynika to z bardzo dynamicznego rozwoju różnorodnych technologii, jak również z szybkimi zmianami panujących trendów, również jeśli chodzi o wykańczanie i dekorowanie pomieszczeń.

Dekoracje ścienne, półki

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Nowoczesne wnętrza to przede wszystkim te, które zawierają elementy nowe w danym okresie. Od pewnego czasu nowoczesność wnętrz zakłada przede wszystkim minimalizm w ilości elementów. Ogranicza się więc liczbę elementów umeblowania do tych koniecznych, jak również minimalizuje elementy ozdobne – rekoforma.pl/meble-loftowe/. Pomieszczenia tego typu sprawiają niekiedy wrażenie zimnych i niezbyt przytulnych; nie każdy mógłby w takich mieszkać.

Pokój dla dzieci

Pokój dziecięcy to niezwykle specyficzne pomieszczenie. W dekoracji i wybieraniu odpowiednich akcesoriów należy myśleć przede wszystkim o potrzebach i komforcie pociechy. Tak więc w wielu przypadkach warto zrezygnować z dokładnego dostosowywania tego pomieszczenia do stylu całego domu.

Pokój dla dziecka może z kolei zawierać akcesoria nowoczesne, przykładowo w formie kolorowych mebli z ekologicznych materiałów czy ręcznie szytych zabawek. W takim pomieszczeniu jednak warunek minimalizmu powinno się raczej porzucić, skupiając się na wygodzie dziecka. Można z kolei zastosować nowoczesne pomysły w zakresie wykorzystania przestrzeni, jak na przykład łóżko piętrowe z miejscem do nauki pod spodem.

masywne podwójne łoże

Autor: kgalstyan2003
Źródło: http://www.flickr.com

Sypialnia

Pomieszczenie, jakim jest sypialnia, świetnie pasuje do urządzenia w sposób nowoczesny. Styl ten bowiem nie sprzeciwia się wygodzie, a wręcz w dużej liczbie przypadków ją gwarantuje. Dlatego w sypialni warto zastosować na przykład nowoczesne materace na łóżko. Wybór tego rodzaju materaca zależy od osobistych preferencji, a trafna decyzja zapewni ogromny komfort spania. Projekt sypialni może również Zakładać innowacyjne oświetlenie (rekoforma.pl/oferta/oswietlenie/), ogromnie przydatne w takich pomieszczeniach. Oświetlenie to może być ustawiane za pomocą specjalnego pilota.