Jak dzisiaj zaaranżować pokój dla swojego dziecka, żeby był on przytulny i całkowicie bezpieczny?

Aranżowanie pokoju dziecięcego jest wielkim wyzwaniem. Pomieszczenie bezwzględnie musi być wystarczająco atrakcyjne wizualnie oraz odpowiadać najistotniejszym oczekiwaniom dziecka. Jakie zagadnienia należy mieć na uwadze? W pierwszej kolejności trzeba pamiętać, że maluchy w starszym wieku mogą bez problemu uczestniczyć w wybieraniu poszczególnych elementów wyposażenia dla ich przyszłego pokoju.

pokój dla dziecka

Autor: lynn-anne bruns
Źródło: http://www.flickr.com
Warto zapytać dziecko jaki kolor ścian jest jego zdaniem najładniejszy i zaakceptować jego decyzję. Rzecz jasna, w granicach rozsądku. Uczestniczenie dziecka w urządzaniu pokoju nie oznacza, że rodzice muszą się zgadzać na wszystkie jego pomysły, gdy mają świadomość, że nie są one dla niego bezpieczne lub za kilka miesięcy wystrój mu się znudzi, a nie będzie się miało środków na kolejny remont. Ogólnie, wskazane jest decydować się na rozwiązania uniwersalne, przede wszystkim jeśli nie planuje się w najbliższej przyszłości remontów.

Rodzice powinni pamiętać, że bardzo często to małe drobiazgi pracują na charakter pomieszczenia, jak chociażby firanki do pokoju dziecięcego. W tym przypadku można dać się ponieść dziecięcej wyobraźni oraz kupić firanki, zasłonki bądź pościel z motywem ukochanego bohatera, bowiem prościej jest wymienić pościel na inną jeżeli okażę się, że dziecko zmieniło zainteresowania, aniżeli przemalować pokój. Dużą uwagę trzeba zwrócić głównie na nabywane meble. Powinny być bezpieczne, wygodne, a jednocześnie zapewniać odpowiednią ilość miejsca, która ułatwi bezproblemowe przechowywanie wszystkich przyborów szkolnych, ubrań czy innych dziecięcych szpargałów.

pokój dla dziecka

Autor: www.indeco.pl
Źródło: www.indeco.pl
Interesującym rozwiązaniem, zwłaszcza dla mniejszych pokoi, są łóżka na antresoli, ponieważ pod łóżkiem można wstawić biurko do odrabiania lekcji, dzięki temu zaoszczędzi się dość dużą ilość miejsca. Na szczęście, dzisiaj wybór mebli i pozostałych akcesoriów przeznaczonych dla dziecięcych pokoi jest na tyle bogaty, że każda osoba będzie umiała odnaleźć artykuły odpowiednie dla swojego malucha.

Naturalnie, wskazane jest też sprawdzać propozycje sklepów internetowych, jako że to właśnie one dosyć często proponują wyjątkowo konkurencyjne ceny. Część dekoracji można zrobić własnoręcznie.

Namawiamy Cię do zajrzenia do następnego postu na zbliżony temat – tam wyszukasz dodatkowe informacje. Zatem idź do strony i ciesz się nimi.

Dużo przydatnych tutoriali jest publikowanych w Internecie. Trzeba jedynie wykazać się odrobiną kreatywności.