Jak funkcjonalnie i wygodnie umeblować niewielki dziecięcy pokój, plusy łóżek piętrowych.

Ocenia się, że w Polsce brakuje nawet kilkuset tysięcy lokali mieszkalnych, a te które są nie zawsze będą spełniać jakiekolwiek standardy jeżeli chodzi o wymiary. Zwłaszcza starsze budownictwo, sprzed kilkudziesięciu laty oferuje niewielkie mieszkania, w których czasami się trzeba bardzo mocno nagimnastykować, aby je w miarę wygodnie urządzić.

kolorowy pokój

Autor: jheffry swid
Źródło: http://www.flickr.com
Nieduże są kuchnie, małe pokoje i łazienki, więc nie bardzo się da zwyczajnie zakupić jakiś mebli, lecz należy nieco pomyśleć, aby wszystko dało się funkcjonalnie umeblować. Szczególnie sporym problemem może być nieduży pokój i dwójka dzieci w nim, z jakich każde chcieć będzie posiadać jakieś miejsce do zabawy, nauki i spania. W takich przypadkach jest kilka pomysłów, sporo będzie zależeć od wieku tych dzieci, oraz od wielkości samego pokoju. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem w takich przypadkach, chociaż rzecz jasna nie jedynym, jest łóżko piętrowe, na którym bez najmniejszego problemu będą mogły spać dwie osoby, a jednocześnie ilość zajmowanego miejsca w pomieszczeniu będzie równa powierzchni jednego łóżka.

Łóżka piętrowe sprzedawane są w najróżniejszych wersjach, różnią się budową, materiałem i materacem. Najczęściej spotyka się łóżka zrobione z drewna lub stali, ostatnimi czasy często w meblowych sklepach pojawiają się również modele wykonane z płyt wiórowych. Dzięki dużej liczbie kolorów i wzorów raczej nie będzie problemu z wyborem najlepszego, spora ilość producentów umożliwia też wprowadzenie poprawek i modyfikacji, więc da się będzie kupić je dokładnie takie, jakie spełni oczekiwania. Jeśli pokój dla dzieci będzie miał więcej powierzchni, to można też pomyśleć o dwóch oddzielnych łóżkach, przykładowo w dwóch rogach tego pokoju.

wystrój

Autor: Dulux®
Źródło: Dulux®
Rozwiązanie tego typu też ma dużo plusów, ale wymaga odpowiedniej powierzchni pomieszczenia. Jeżeli ktoś się zdecyduje na takie rozwiązanie, to może albo zakupić od razu kompletne, lub też niezależnie zakupić jego poszczególne elementy, to znaczy porządny materac (zobacz magnat materace) oraz mocny stelaż do łóżka.