Jak kupić meble do swojego salonu czy sypialni, plusy salonów meblowych i niezależnych stolarzy.

Meble do salonów i pokojów są obecnie sprzedawane w niezliczonej liczbie odmian. Kupujący do dyspozycji mają zarówno towary dużych krajowych producentów, którzy mają swoje salony w większości dużych miejscowości, jak również niewielkich lokalnych rzemieślników. Jeśli ktoś będzie szukał standardowych mebli, bez konieczności przeróbek i modyfikacji, to zupełnie propozycja największych meblowych firm będzie odpowiednia.

Jednak jeżeli zechce dopasować meble do swoich oczekiwań, wykonać je według swojego projektu, czy zmodyfikować jakieś wymiary, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty jakiegoś niewielkiego zakładu stolarskiego. Przeważnie tego typu

wnętrza

Autor: Mazzali
Źródło: http://www.flickr.com

zakłady nie robią żadnych problemów, aby oferowane przez nie narożniki skórzane, sofy czy fotele miały indywidualne wymiary – oferta na narożniki skórzane. Można wręcz powiedzieć, że właśnie przez elastyczność mogą oni pozyskać bardziej wymagających klientów, którzy wiedzą doskonale, czego potrzebują i nie zadowala ich typowa oferta sklepów.

Modyfikacje rozmiarów często występują właśnie przy tapicerowanych meblach. O ile w fabrykach, w jakich produkuje się meble maszynowo modyfikacje mogłyby być dość kosztowne, o tyle sprawny rzemieślnik bez problemów poradzi sobie z oczekiwaniami klientów, o ile oczywiście będą techniczne możliwości do tego.

Przypadł Ci do gustu nasz artykuł? Więc z pewnością masz zamiar przeglądnąć coś jeszcze. Jeśli tak, to wejdź w ten link i idź do źródła. Przyjemnego czytania!

Są również meble, które wykonuje się jedynie według indywidualnych wymiarów, przykładowo takie jak szafy wnękowe – sprawdź ofertę na szafy przesuwne. Powody do tego będą dwa, a mianowicie konieczność dostosowania wymiarów do wysokości i szerokości wnęki oraz możliwość wyboru przez klienta dowolnych okuć oraz płyt.

Najczęściej szafa przesuwna wykonywana jest trzy etapowo. Pierwszy to będzie dokładny pomiar, wykonywany przez pracownika firmy, jaka zajmować się będzie realizacją zlecenia. Następnie stolarz będzie potrzebował kilka, czy kilkanaście dni, w czasie jakich wszystko jest przygotowywane według wcześniej wykonanych pomiarów. Na zakończenie gotowa szafa jest montowana w miejscu docelowym i można będzie zacząć z niej korzystać.

Więcej? kliknij w link