Jak oryginalnie zaaranżować kominek w salonie?

Właściwa aranżacja strefy kominkowej ułatwi komfortowe korzystanie z paleniska, a równocześnie wyeksponuje wyjątkowy charakter takiego wyposażenia, kreując we wnętrzu klimat ciepła oraz przytulności. Zazwyczaj kominek zlokalizowany jest w centralnej części salonu, która stanowi strefę życia domowego. Natomiast to nie jedyny możliwy sposób na zaaranżowanie kominka.

Wanna

Autor: SashaW
Źródło: http://www.flickr.com/photos/sashawolff/3461164440/
lampa antydepresyjna

Autor: Albert Luo
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli dom to głównie nasza prywatna oaza spokoju, a gości zapraszamy sporadycznie, kominek pomoże stworzyć osobistą strefę komfortu, na jaką składać będzie się jedynie wygodna, miękka sofa bądź designerski fotel, zaprojektowane do relaksu dla góra dwóch osób – kominki Unico. Jeżeli nad kominkiem lub obok niego zawiesimy telewizor, wówczas w salonie będziemy spędzać długie, przyjemne chwile na rozrywce przy ulubionych programach. Dysponując niezagospodarowaną powierzchnią w obrębie kominka, w ścianach można wydrążyć wnęki, w które idealnie wpasują się drewniane półki na książki, przydatne regały na bibeloty czy komody mieszczące tekstylia – jaka zabudowa do kominka ?.

W podobny sposób można wykreować przestrzeń z kominkiem, jeżeli znajduje się on na uboczu wnętrza, z dala od szklaków komunikacyjnych domowników. Ustawiając półkę z książkami, która będzie pełnić rolę ścianki biurowe działowe wrocław separującej przestrzeń z paleniskiem od pozostałej części pokoju, w prosty sposób wykreujemy zaciszny kącik czytelniczy, w którym z chęcią pogrążymy się w pasjonującej książce.

Ten niezwykle intrygujący wpis posiada swe odpowiedniki na kolejnych stronach. Kliknij zatem na łącze do źródła (https://www.archipelag.pl/domy-z-antresola) i przeglądnij je.

Wystarczy ustawić przy kominku komfortowy fotel bądź szelzong oraz niewielki stolik, by cieszyć się swoim własnym, czytelniczym spa. Należy zwrócić uwagę, że zabudowa kominek jaką posiada musi współgrać stylistycznie z meblami i dekoracjami. Przykładowo, do nowoczesnej, narożnej zabudowy w minimalistycznej, surowej formie raczej nie będzie pasował wielobarwny fotel. W tym przypadku strzałem w dziesiątkę może być leżanka ze skórzaną tapicerką.