Jak ozdobić ściany domu

Malowanie ścian, tapetowanie, a może fototapety? Jaką opcję dobrać by aranżacja wnętrz w naszym mieszkaniu była szczególna? Z pomocą ścian zdołamy odprawiać czary – sprawić, że pokój dzienny stanie się wyższy, bardziej interesujący, a niektóre kolory ścian mogą wpływać na nasz nastrój.

kwiat

Autor: enjosmith
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowymi metodami ozdabiania wnętrz jest pomalowanie ścian i użycie tapety bądź też fototapety. Pamiętać trzeba jednak, że desenie na ścianach zmieniają wizualnie proporcje naszego salonu – paski poziome wizualnie poszerzają, natomiast pionowe „podnoszą” wnętrza. A co z dużymi motywami tapet? Utarło się, iż nie mają wstępu do niedużych pomieszczeń. A jednak fototapety kwiaty odnajdą się także w niewielkim M1 – starczy je potraktować jak obrazek -> fototapety z motywem kwiatowym demural.

Dzięki nowoczesnym technikom cyfrowym fototapety nie są dziś tandetnymi obrazami. Posiadają głębokość, co wywołuje, że oddziałują tak samo jak malowidła iluzjonistyczne. Dzięki takim rozwiązaniom aranżacja pomieszczenia może dać złudzenie obecności jeszcze jednego okna (Zobacz więcej: okna plastikowe wrocław) z przepięknym pejzażem. Fototapety kwiaty to

białe kwiaty

Autor: Ares Hsu
Źródło: http://www.flickr.com

świetny pomysł na ozdobienie każdego mieszkania. Fotorealistyczne, perfekcyjnie odwzorowane barwy i wyjątkowa trwałość – to przymioty współczesnych wydruków wielkoformatowych.

O ile do tej pory nie eksperymentowałeś w swoim mieszkaniu z fototapetami, warto spróbować. Mieszkanie może wydać się optycznie o wiele większe aniżeli jest rzeczywiście, jeżeli dobierzemy odpowiednią fototapetę. I odwrotnie, naklejając fototapetę z przewagą ciemnych kolorów jesteśmy w stanie wywołać odczucie, iż wnętrze jest dużo mniejszym.

Atrakcyjną ofertę mogą stanowić fototapety kwiaty oparte na złudzeniach optycznych. Kiedy spoglądamy na nie, to co jest w nich przedstawione zdaje nam się trójwymiarowe. Klienci, którzy nigdy nie ciekawili się tymi artykułami, nawet nie wyobrażają sobie, jak niecodzienne projekty mają producenci fototapet. Osoba, która nie może pozwolić sobie na drogie meble i – tej przyczyny – ma dość skromnie urządzone wnętrze, stawiając na fototapetę jest w stanie je w istocie ubogacić. Jeśli wnętrze zaaranżowane jest wyjątkowo skromnie, wówczas sytuując w nim fototapetę uzupełniamy je, osiągając bardzo interesujący, przyciągający spojrzenia efekt.