Jak poprawnie zaprojektowana łazienka ułatwia domownikom czynności związane z zachowaniem higieny osobistej

Artykuły stanowiące wyposażenie łazienki bywają jednymi z najdroższych towarów, jakie trzeba kupić, aby należycie wyposażyć dom. Armatura sanitarna, kafelki ścienne i na podłogę, kabiny natryskowe, wanny, brodzki, zwierciadła – jak widać spis już w tym momencie jest spory, a ciągle jeszcze niekompletny. Skupmy się zatem na tych elementach, dzięki którym codzienna toaleta jest długo wyczekiwanym i niezwykle relaksującym końcem dnia.

wyposażenie łazienki

W zależności od metrażu pomieszczenia, upodobań domowników i ich potrzeb, trzeba zastanowić się, czy w łazience winna znaleźć się emaliowana wanna oklejona kafelkami. A może lepszy będzie współczesny natrysk z hydromasażem? Można oczywiście wybrać obydwie opcje, ale nie każdy ma wystarczająco dużo monet i dostatecznie dużo miejsca w lokum. Wanna przyda się zwolennikom tradycji i parom uwielbiającym długie, wieczorne kąpiele w wonnych olejkach. O wiele częściej wybierany jest jednakże prysznic, ze względu na komfort, oszczędność czasu i pieniędzy.

Masz zamiar pogłębić swoją wiedzę z tego działu? Chcemy pomóc. Wystarczy przejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej dywany do przedszkoli szczegółów.

Wybierając kąpiel pod natryskiem spuszczamy mniej wody, przyczyniając się w ten sposób do redukcji wartości rachunków.

A skoro mowa o wodzie, to następnym niezbędnym towarem bywają baterie łazienkowe (fajna oferta: baterie łazienkowe). Wyprodukowane najczęściej ze stali niepoddającej się rdzy czy chromowanego mosiądzu, nie ulegają zniszczeniu w warunkach wzmożonej wilgoci. W toku kąpieli liczy się komfort używania, a ściślej łatwość, z jaką można pomieszać w w rurkach kranowych prawie wrzącą i chłodną wodę. W czasie zakupów sprawdźmy również, czy baterie łazienkowe są łatwe do utrzymania w czystości i czy pasują do wystroju wnętrza. Aby czas przeznaczony na mycie ciała móc zaliczyć do przyjemności, w łazience musi panować odpowiednia temperatura powietrza. W naszych szerokościach geograficznych hipertermia nikomu nie zagrozi, ale podczas zimnych, styczniowych nocy trzeba pamiętać o ogrzewaniu.

bateria łazienkowa

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Niegdysiejsze farelki zostały zastąpione na przykład przez grzejniki instal projekt. Wybór samych grzejników do łazienek jest ogromny, a zostały one zaprojektowane specjalnie dla tego rodzaju pomieszczeń. Być może z czasem i my w swojej łazience zainstalujemy grzejniki instal projekt i będziemy na nich suszyć chociażby mokre ręczniki kąpielowe. Na koniec nie zapomnijmy, że wyposażenie łazienki obejmuje również multum drobiazgów, tak ciepłe szlafroczki na zimową porę, jak i chodniczki łazienkowe, bo nikt przecież nie lubi stawiać wykąpanej, bosej stopy na zimnej posadzce.