Jak powinna wyglądać twoja łazienka?

Łazienka jest to bardzo ważne pomieszczenie w każdym mieszkaniu. Dlatego często planując budowę, mocno się na nim skupiamy. Analizujemy, jak powinna się prezentować. Czy lepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie w niej prysznica czy może wanny? W jakich barwach powinna być ona utrzymana? Czy powinna być duża?

jacuzzi

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Niemałym dylematem jest także to, czy powinniśmy zbudować tylko jedną łazienkę, czy może lepiej będzie mieć aż dwie. W obszernych domach coraz częściej praktykowana jest właśnie ta druga opcja. Dwie łazienki to z pewnością spora wygoda. Przecież nikt z nas nie lubi nerwowych poranków, gdy wszyscy mieszkańcy zbierają się jednocześnie do wyjścia i wszyscy chcą jednocześnie skorzystać z łazienki. Trzeba jednak także pamiętać, że dwie łazienki to również dwie wanny do czyszczenia i dwa razy więcej powierzchni do mycia. Może to zniechęcać, zwłaszcza osoby, które niestety nie przepadają za sprzątaniem, ale również te, które są pedantyczni i nie zniosą w swoim otoczeniu ani jednego grama brudu – dowiedz się więcej.

Problemem bywa także to, czy w naszej łazience powinien znajdować się prysznic, czy zamiast tego lepszym rozwiązaniem lepszą opcją będzie wanna. Najlepiej byłoby oczywiście, gdyby udało nam się zrealizować obie te opcje, ale nie zawsze mamy taką możliwość. Wówczas prysznic przydałby się nam na co dzień, a wanna do długich kojących kąpieli. Jeżeli natomiast nasza łazienka jest niestety mała,

jacuzzi

Autor: EscapadaRural
Źródło: http://www.flickr.com

możemy tylko pomarzyć o takim rozwiązaniu. Podobnie zresztą jak też jacuzzi, na które większość osób zwykle sobie nie może pozwolić.

Następna sprawa to kolorystyka w łazience. Sporo osób lubi piękne, różnobarwne płytki.

Podoba Ci ten materiał? Super, ale kliknij dodatkowo tutaj – przeczytasz tam bardzo użyteczny wpis (http://www.cermag.com.pl/pl/kontakt/opole/), który też okaże się dla Ciebie wartościowy.

W ostatnim czasie modne są również łazienki w stylu skandynawskim. Jednak pamiętajmy, że oprócz estetyki jeśli o to chodzi zdecydowanie opłaca się patrzeć także na tę praktyczną stronę. Pamiętajmy też o tym, że naszą łazienkę będzie trzeba minimum raz na tydzień sprzątać. A jeśli zdecydujemy się na to, żeby była całkowicie biała, będzie to wręcz syzyfowa praca. Na takich płytkach i sprzętach widać przecież każdy rodzaj pyłu, każdy brud. Jednocześnie całkowicie ciemne również nie są najkorzystniejszym rozwiązaniem. Najlepiej więc, by były to względnie neutralne kolory – w takich również łazienka może być ładna.