Jak prezentuje się łazienka oraz ubikacja w nowocześnie wyposażonym mieszkaniu i czym różnią się takie pomieszczenia od tych, w której kąpały się nasze prababcie

O ile sanitariaty usytuowane w zakątkach, gdzie zwyczajowo przewijają się masy ludzi, najczęściej pozostawiają wiele do życzenia i raczej niechętnie przekraczamy próg ogólnodostępnych ubikacji, o tyle korzystanie z domowej łazienki zwykle żadnych złych skojarzeń nie wywołuje. Zresztą we własnym domu takie pomieszczenia możemy gustownie wyposażyć tak, żeby branie prysznica było zajęciem jeszcze bardziej miłym i relaksującym. Nawet wygląd armatury będzie mieć tutaj znaczenie, zatem niektórzy wybierają ekskluzywne krany, np. baterie Axor.

Bateria łazienkowa

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Generalny remont łazienki bywa przeprowadzany zazwyczaj nie częściej niż raz na dekadę. Wszystko z tego powodu, że koszty takiej renowacji bywają dość wygórowane i nie każdego stać na tego typu wydatki. A przy okazji nie zapominajmy o tym, że skuwanie terakoty poskutkuje bałaganem w całym domu, gdyż przy takim remoncie kurzy się najbardziej intensywnie.
Kto jednak zdecyduje się na odnowienie łazienki, ten musi kupić nową armaturę prysznicową. Niektórzy wybiorą baterie Axor, ponieważ zależy im na elegancko wykonanych i trwałych elementach – kliknij. Łazienka to takie pomieszczenie w mieszkaniu, w których cały czas panuje wysoka wilgotność powietrza, zatem jeżeli armatura nie będzie wytworzona z dobrej gatunkowej stali, to w przeciągu nawet paru miesięcy może zardzewieć.

Jeżeli opisywany materiał jest dla Ciebie wartościowy, nie czekaj i zobacz szczegóły tutaj stopnie złazowe przykręcane – poznasz jeszcze dokładniejsze dane.

Pomimo tego że koszt zakupy niektórych elementów armatury przekracza sumę 2 tysięcy, to, sądząc po dostępności tego artykułu w sklepach internetowych, subiekci na brak klientów narzekać raczej nie muszą.

Nasze prababcie zażywały kąpieli w blaszanych baliach, które w soboty wyciągano na środek izby. Tego rodzaju kąpiel była raczej koniecznością i na pewno chwile spędzone w cieplutkiej wodzie nie były tak celebrowane, jak obecnie. Kto jednak nie chce bądź nie może umieścić w swoich dwóch mieszkalnych łazienkach akrylowych wanien wolnostojących, ten zakupi brodziki Radaway i będzie mógł kapać się pod prysznicem – zobacz więcej. Rzeczone brodziki bywają dostępne w różnych kształtach, zatem będą pasować praktycznie do każdej łazienki.

kliknij tutaj

Autor: Prayitno / Thank you for (5 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
A komu zależeć będzie dodatkowo na komforcie korzystania z kabiny prysznicowej, ten nabędzie brodzik umieszczany bezpośrednio na płytkach podłogowych. A takie rozwiązanie bywa idealne dla tych, którzy mają trudności z poruszaniem się. Rekapitulując, przy remoncie łazienki warto wydać trochę więcej monet, tak na armaturę, jak i na wyposażenie służące do kąpieli, bo tylko trwałe elementy wyposażenia będą służyć przez lata.