Jak sprawić, by łazienka wyglądała na większą?

Na powierzchnię optyki całości kluczowy wpływ mają stosowane materiały wykończeniowe: takie same pod względem strukturalnym, jak i tonalnym. Kreują one jednorodną przestrzeń, która stanowi uniwersalną ramę dla
różnych dodatków.

Tym sposobem nawet mała łazienka może sprawiać wrażenie wygodnej, a jednocześnie przytulnej i ciepłej.

Przemysłowe osuszanie powietrza

Autor: andrum99
Źródło: http://www.flickr.com
Detal ma znaczenie

Autor: Komandor
Źródło: Komandor
książki

Autor: MsSaraKelly
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszym sposobem na praktyczne wykończenie oraz optyczne powiększenie Wnętrza są dobrze dobrane płytki łazienkowe. Trafnym wyborem do niewielkiej łazienki są tony bieli oraz szarości, beże, ale także jasne odcienie niebieskiego. Duże formaty płytek są proste w czyszczeniu i prezentują się bardzo elegancko. Rewelacyjnym rozwiązaniem do niewielkiej łazienki, zgodnym z trendami w projektowaniu wnętrz jest wykorzystanie takich samych płytek na podłodze jak i ścianach. Wielopostaciowość oferowanych wzorów pomaga kreować rozmaite style. Całość aranżacji rewelacyjnie dopełni ceramika Duravit, stanowiąca idealną bazę pod nowoczesne wnętrze. Ceramika Duravit cechuje się prosta linią we wszystkich oferowanych seriach. Nowoczesne rozwiązania, które skrywają produkty tego producenta, zapewniają dodatkową przestrzeń i swobodę ruchu w łazience.
Komponując płytki łazienkowe zwróćmy uwagę, iż łazienka powinna być kontynuacją kolorów występujących w całym domu. Jednakże chcąc zastopować monotonię szarości czy bieli, warto wprowadzić kolorowe elementy, które z założenia nie powinny przeważać, a jedynie uzupełniać wnętrze, dodając mu lekkości, bardziej wyraźnego charakteru.

Przykładem takiej aranżacji jest łazienka z przewagą odcieni bieli, uzupełniona o grafitowe kontrasty, przełamane nutami czerwieni – taka kreacja pozwoli stworzyć bardziej eleganckie i niebanalne wnętrze. Przez dodanie poziomych ułożeń i obszernego lustra łazienka (sprawdź szafka z umywalką) sprawi wrażenie znacznie większej, aniżeli jest w rzeczywistości.