Jak stylowo zaaranżować salon?

Salon jest jednym z głównych miejsc w każdym domu – pełni on nie wyłącznie rolę reprezentacyjną, lecz także stanowi przestrzeń, gdzie cała rodzina może razem spędzić czas. Co uczynić, by nadać temu wnętrzu wyjątkowego stylu?

aranżacja salonu

Autor: RuckZuck
Źródło: RuckZuck
Umeblowanie i dodatkiNa to jak widziane jest wnętrze oddziałują w dużym stopniu meble. To właśnie one dają całemu wnętrzu konkretny charakter. Modele o łatwej formie oraz w kontrastowych kolorach to atrybuty stylu nowoczesnego, który podoba się wielu ludziom. Jeśli jednakże wolimy klasyczne rozwiązania, z pewnością do gustu przypadną nam tradycyjne komody i szafy. Dobrze zadbać, aby w miarę możliwości poszczególne elementy wystroju były spójne, w innym razie całość da wrażenie chaosu i nie będzie wyglądała stylowo. Nie możemy zapominać też o odpowiednich dodatkach, jakie wbrew pozorom dużo potrafią odmienić w salonie. Ozdobny żyrandol, ciekawa lampa lub obrazy na ścianach to idealne uzupełnienie mebli – trzeba wyłącznie wybrać dodatki, jakie będą się z nimi właściwie komponowały.

Zaciekawiły Cię stworzone przez nas artykuły? Zatem z przyjemnością możemy rzec Ci, że czeka na Ciebie kolejny istotny link (https://wkg.pl/oferta/branze/energetyka/) pod widniejącym linkiem.

Mocny kolorystycznie akcent to sposób na ożywienie całego pomieszczenia, a przytulnego charakteru nadać mu mogą firanki lub poduchy na komfortowej wersalce – wszystko to kusi do wypoczynku oraz spędzenia czasu w miłym gronie rodziny lub zaproszonych gości.

piękny kominek

Autor: Brandon Carson
Źródło: http://www.flickr.com
A może kominek?
Rozpalony ogień oraz bijące od niego ciepło może być piękną ozdobą każdego salonu – wystarczy tylko zdecydować się na odpowiedni kominek, który uzupełni całą aranżację. W bloku mieszkalnym trudno będzie zbudować tradycyjne palenisko, lecz jest na to wyjście, dokładniej biokominki – poznaj więcej. Nie wytwarzają one dymu ani popiołu i choć wydzielają niewiele ciepła będą doskonałą ozdobą eleganckiego wnętrza. Paliwo do biokominka jest w postaci płynu bądź żelu. Sporą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że tego typu dodatki można wybrać w jednym z wielu modeli, a więc z oprawą wykonaną ze stali nierdzewnej bądź szkła – wtedy można ogień podziwiać z każdej e stron. W sklepach dostępne są nawet mobilne kominki, które można dowolnie przestawiać. Aby wypełniały on swoje funkcje, trzeba zadbać o to, by paliwo do biokominka było dobrej jakości i z odpowiednim atestem. Produkty podejrzanie niedrogie mogą być niebezpieczne w użyciu oraz wydzielać niemiły zapach po podpaleniu.