Jak urządzić łazienkę tanio ale z polotem?

łazienka
Każdy z nas chce, aby jego mieszkanie było jak najmocniej komfortowe i przytulne. Aranżujemy je odpowiednio, troszcząc się o to, aby każdy element do siebie pasował. Tracimy pełno pieniędzy na remont, ściany, podłogi. Następnym elementem jest właściwe umeblowanie. Tak jak salon czy sypialnia nie stanowią dużego kłopotu, to co zrobić z łazienką?

Meble do niej są bardzo
łazienka
Autor: Thomas Kohler
Źródło: http://www.flickr.com

skromne, co zrobić żeby nabrała ona interesującego charakteru? I jak na tym przedsięwzięciu nie zbankrutować?Pierwszym, istotnym faktorem w tym pokoju będą ściany i posadzka, bowiem to pod ich barwę należy zaaranżować resztę. Dlatego tez należy postawić na prostotę, podstawowe, schludne barwy, pozwolą nam na dużą fantazję wówczas, kiedy będziemy kupować meble łazienkowe. I na tym etapie należy przemyśleć, jaki rodzaj wnętrz nam najmocniej pasuje. Bowiem możemy postawić na modernizm, zakupując komplety mebli do łazienki w całości zrobione ze szkła i stali. To wbrew przypuszczeniom nie jest ogromny wydatek, niekiedy wystarczy zatrudnić szklarza, a efekt będzie wspaniały. Pozwoli nam on zyskać więcej światła w środku, dlatego też tym mocniej się sprawdzi w bezokiennym pomieszczeniu. Jeżeli jesteśmy jednak bardziej zwolennikami przytulnych pomieszczeń, należy postawić na… antyki! Otóż w obecnych czasach, na praktycznie każdej giełdzie staroci odszukamy bez problemu różnego rodzaju kredensy z początku ubiegłego wieku, które z łatwością przemienimy w meble gustomania – villa italia łazienkowe. Trzeba tylko poprosić stolarza o wycięcie otworu na umywalkę. Dodatkowo ciekawy regał na książki, może z łatwością pełnić rolę szafki na przybory toaletowe.

łazienka
Autor: Thank you for visiting my page.
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego jeszcze kilka interesujących kwiatów, które preferują wilgoć i nie wymagają za dużo słońca. Można także zakupić gotowe komplety mebli w charakterze kolonialnym, które zapewnią nam podobny rezultat co antyki, lecz będą znacznie droższe.

Poza tym, jeżeli zdecydujemy się na taką klasykę, należy wcześniej zaopatrzyć się w antyczną wannę, lub po prostu taką stylizowaną. Można zakupić taką z drugiej ręki, zniszczona i ją przemalować, będzie to opcja tania, a efekt niepowtarzalny.
Właściwe meble łazienkowe (sprawdź mega ofertę meble do łazienki na wymiar od firmy Anir Meble Wrocław) są istotnym faktorem, który kształtuje ogólny wygląd naszego pomieszczenia. Nie koniecznie należy wydawać fortunę na poszczególne elementy pokoju, starczą dobry koncept i odrobina kreatywności. Jeśli jednak mamy dużo pieniędzy, możemy zakupić zwyczajnie gotowe komplety mebli do łazienki.