Jak urządzić łazienkę tanio ale z polotem?

Każdy z nas chce, aby jego mieszkanie było jak najmocniej komfortowe i przytulne. Aranżujemy je odpowiednio, troszcząc się o to, aby każdy element do siebie pasował. Tracimy pełno pieniędzy na remont, ściany, podłogi. Następnym elementem jest właściwe umeblowanie. Tak jak salon czy sypialnia nie stanowią dużego kłopotu, to co zrobić z łazienką?

Meble do niej są bardzo

łazienka

Autor: Thomas Kohler
Źródło: http://www.flickr.com

skromne, co zrobić żeby nabrała ona interesującego charakteru? I jak na tym przedsięwzięciu nie zbankrutować?Pierwszym, istotnym faktorem w tym pokoju będą ściany i posadzka, bowiem to pod ich barwę należy zaaranżować resztę. Dlatego tez należy postawić na prostotę, podstawowe, schludne barwy, pozwolą nam na dużą fantazję wówczas, kiedy będziemy kupować meble łazienkowe. I na tym etapie należy przemyśleć, jaki rodzaj wnętrz nam najmocniej pasuje. Bowiem możemy postawić na modernizm, zakupując komplety mebli do łazienki w całości zrobione ze szkła i stali. To wbrew przypuszczeniom nie jest ogromny wydatek, niekiedy wystarczy zatrudnić szklarza, a efekt będzie wspaniały. Pozwoli nam on zyskać więcej światła w środku, dlatego też tym mocniej się sprawdzi w bezokiennym pomieszczeniu. Jeżeli jesteśmy jednak bardziej zwolennikami przytulnych pomieszczeń, należy postawić na… antyki! Otóż w obecnych czasach, na praktycznie każdej giełdzie staroci odszukamy bez problemu różnego rodzaju kredensy z początku ubiegłego wieku, które z łatwością przemienimy w meble łazienkowe. Trzeba tylko poprosić stolarza o wycięcie otworu na umywalkę. Dodatkowo ciekawy regał na książki, może z łatwością pełnić rolę szafki na przybory toaletowe.

łazienka

Autor: Thank you for visiting my page.
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego jeszcze kilka interesujących kwiatów, które preferują wilgoć i nie wymagają za dużo słońca. Można także zakupić gotowe komplety mebli (zobacz łóżka piętrowe dla dzieci) w charakterze kolonialnym, które zapewnią nam podobny rezultat co antyki, lecz będą znacznie droższe.

Poza tym, jeżeli zdecydujemy się na taką klasykę, należy wcześniej zaopatrzyć się w antyczną wannę, lub po prostu taką stylizowaną. Można zakupić taką z drugiej ręki, zniszczona i ją przemalować, będzie to opcja tania, a efekt niepowtarzalny.
Właściwe meble łazienkowe są istotnym faktorem, który kształtuje ogólny wygląd naszego pomieszczenia. Nie koniecznie należy wydawać fortunę na poszczególne elementy pokoju, starczą dobry koncept i odrobina kreatywności. Jeśli jednak mamy dużo pieniędzy, możemy zakupić zwyczajnie gotowe komplety mebli do łazienki.