Jak urządzić przestrzeń kuchenną o charakterze prowansalskim?

Gdy komponujesz przestrzeń kuchenną, dobrze jest wybrać jeden z bardziej interesujących stylów aranżacyjnych. Jednym ze szczególnie ciekawych jest aranż prowansalski. Czym się odznacza? Przede wszystkim stawia na delikatność. To styl, który na starcie prezentuje się jako trochę mało wyraźny, jednak potrzebna jest tylko chwila gotowania w kuchni tego rodzaju, by docenić mocne strony tego typu kompozycji. Kuchnia prowansalska doprowadzi do tego, ze odnajdziesz spokój i relaks. A do tego nawet oddasz się marzeniom.

Kuchnia w stylu prowansalskim

Autor: archiexpo.com
Źródło: archiexpo.com
Kuchnia stylizowana po prowansalsku to idealny sposób na to, aby odpocząć w trakcie robienia doskonałych dań. Jeżeli uwielbiasz gotować choćby po pracy, w tego rodzaju kompozycji poczujesz się bardzo dobrze – zrelaksujesz się, a do tego ugotujesz czy upieczesz coś smacznego. Co jeszcze warto wiedzieć o stylu prowansalskim? Z pewnością to, że stawia na naturę. Kuchnia w stylu prowansalskim jest niezwykle blisko przyrody.

Jednakże jak urządzić kuchnię w stylu prowansalskim? Zacznijmy od barw. Doskonałym wyborem okaże się zieleń. W końcu to barwa bardzo blisko natury. Aranżacja w stylu prowansalskim stawia na mało wyrazistą zieleń.

Jeśli masz ochotę uzyskać jeszcze inne informacje na przedstawiany wątek, odkryj ponadto inne nasze strony na zbliżony temat – one także są zajmujące.

Pamiętaj, aby nie wybierać odcieni o większej wyrazistości. O wiele lepiej sprawdzą się pastele. Równie dobrze pasują beże, jak i wszelkie jasne barwy. Białego może być wiele w kuchni w stylu prowansalskim. Najbardziej atrakcyjnie wyglądają białe meble. Ogólnie mówiąc, im więcej białego w aranżacji prowansalskiej, tym lepiej.

A co z dekoracjami? W tej roli doskonale sprawdzają się kwiaty. Wszelkie ozdoby florystyczne są delikatne i z tego powodu świetnie pasują do aranżacji. Motywy florystyczne to też natura, a natury w aranżacji w stylu prowansalskim nigdy dość.