Jak wybrać konkurencyjną ofertę profesjonalnej drukarni?

Równolegle z rozwojem poligrafii zakres usług proponowanych przez drukarnie powiększył się. Szybko ewoluująca technologia umożliwia drukowanie w coraz większych rozmiarach i na coraz bardziej zróżnicowanych materiałach.

Fototapeta czarno biała, przykładowa grafika na fototapetę

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Nowoczesne drukarnie oferują szeroki przedział usług od ulotek, plakatów reklamowych, broszurek, katalogów, kalendarzy poprzez fototapety na zamówienie, skomplikowane motywy i druki wielkoformatowe. Przeglądając ofertę dzisiejszych drukarń można ulec wrażeniu, że są to organizacje wzorowane na fabryce zabawek Świętego Mikołaja – urzeczywistniają najróżniejsze pomysły klientów. Zakres wykonywanych usług przez drukarnie to nie tylko produkty reklamowe, ale ponad to reprinty dzieł sztuki malarskiej. Kiedyś obrazy były synonimem bogactwa, dziś każdy może mieć dowolny obraz na ścianie – od małego portretu po fototapetę.

Fototapety

Fototapety na zamówienie są coraz częstszym zamówieniem. Do najnowocześniejszej generacji fototapet nie trzeba używać kleju. Można je łatwo nanieść na ścianę i gdy zapragnie się zmiany, zamienić na nową.

Czyżbyś czuł chęć, by otrzymać dużo wiadomości na ten ciekawy temat? Szukasz detali? W takim razie naciśnij i sprawdź – następne wpisy czekają na Ciebie.

Potrzebna jest do tego tylko mokra gąbka. Tusze stosowane w drukarniach są ekologiczne, odporne na wodę, ścieranie oraz promienie UV. Materiał wykorzystywany do wydruków jest gruby oraz nie ulega rozdarciu lub rozciągnięciu. Fototapety mogą wyglądać jak zdjęcia, natomiast obecnie rynek pozyskują fototapety trójwymiarowe 3D. Optycznie powiększają powierzchnię pokoju oraz ożywiają wnętrze. Fototapety 3D sprawdzą się również w lokalach usługowych typu: restauracje, puby, zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, recepcje hoteli itp.

Fotoobrazy

Oprócz fototapet, drukarnie oferują obrazy na płótnie. Obraz na płótnie prezentuje się niezwykle elegancko, a klient może zamówić wzór z bogatej galerii lub przesłać przez siebie przygotowaną fotografię. Obraz na płótnie może być wyszukanym pomysłem na prezent, zwłaszcza gdy stare zdjęcia przesłane drukarni, staną się niezwykłym obrazem na ścianie. Oferta nie ogranicza się tylko do fototapet i obrazów. Zamówione przez klienta zdjęcie może zostać wydrukowane i naklejone na szkło, porcelanę oraz ubrania. Ulubiony motyw może się znaleźć również na pościeli i podkładkach pod mysz komputerową. Najbardziej innowacyjną technologią drukowania jest drukowanie przestrzennie.

Drukarki przestrzenne przeważnie drukują w jednym kolorze, ale ich wielką zaletą jest brak odpadów podczas procesu produkcji. Ta forma wydruku ze względów finansowych wciąż jest mało dostępna w polskich drukarniach. Jednak wejście w powszechne użycie tego typu urządzeń jest kwestią niedalekiej przyszłości. W drukarniach coraz częściej wykorzystywana jest technologia UV (utrwalanie tuszu za pomocą promieni UV) dająca możliwość druku na różnorodnych materiałach: sztywnych, elastycznych, gładkich, z fakturą, a nawet na chropowatej powierzchni. Złóż zamówienie na wyjątkową dekorację ścienną według indywidualnych kryteriów.