Jak wygląda obecnie stylowe wnętrze?

design
Pragniesz, aby Twoje mieszkanie było wyjątkowe? Z pewnością odpowiedź jest twierdząca. Jeżeli styl klasyczny Ci nie odpowiada, z pewnością chcesz wystroić mieszkanie w takim czy innym charakterystycznym stylu. Co to jednak znaczy mieć stylowe mieszkanie? Jakie aranżacje aktualnie mogą być tak nazwane?

design mieszkania
Autor: Andreas Wieser
Źródło: http://www.flickr.com

Dawniej wszystkie dziedziny życia związane ze sztuką były trochę mniej złożone. Na przykład w Baroku ogólnie lubiano przerost formy nad treścią, dużą liczbę ozdób i natarczywą dekoracyjność. Ewentualnie można było podobne podstawy wykonywać na lepszym lub gorszym poziomie. Aktualnie niełatwo byłoby wskazać tego rodzaju wyraźny, charakterystyczny styl. Dlatego nie istnieje prosta odpowiedź na pytanie o to, jaki jest styl dzisiejszych czasów. Nadal jednak jesteś w stanie zaaranżować pełne stylu mieszkanie. Wystarczy wybrać przykład na odwołania do minionych czasów.

Stylowe wnętrza to z pewnością takie, do których można jedynie wejść, by od razu zauważyć myśl przewodnią i odkryć ich charakter. Jeżeli chcesz stworzyć aluzję do dawniejszych czasów, możesz wybrać np. zabytkowe meble przedwojenne, lub też pamiętające choćby i osiemnasty wiek. Tego rodzaju rekwizyty jesteś w stanie czasem znaleźć na targach staroci. Nie brakuje też doskonałych replik, które wykonywane są przez profesjonalistów i pasjonatów konkretnych czasów.

Szafka Kayak marki Cattelan Italia
Autor: Cattelan Italia
Źródło: Le Pukka concept store

Inną metodą na stylowe wnętrza jest zaaranżowanie salonu czy jadalni charakterystycznych dla innego kraju. Przykładowo wnętrza domów w krajach skandynawskich prezentują się nieco inaczej niż w Polsce. Chłodniejsze kolory, większa ilość odkrytego drewna i pewna oszczędność w dekoracjach – to codzienność w Szwecji czy Finlandii, a będzie robiło wrażenie w naszym kraju.