Jak wykorzystać wolne miejsce pod schodami w domu

Masz niewielki domek z poddaszem zagospodarowanym na pokoje mieszkalne? Pewnie z tego powodu masz całkiem spory kawałek trudnej do aranżacji przestrzeni. Polecamy w niej zrobić szafę pod schodami. To rozwiązanie mam w pamięci jeszcze z dzieciństwa – taka szafa była pod schodami w domu u moich dziadków.

Schody

Autor: Brian Moloney
Źródło: http://www.flickr.com
Choć to była propozycja dość „starodawna”. Współcześnie wiele firm specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu szaf pod wymiar. Wystarczy zaprosić do domu fachowca, któremu opowiemy, co chcemy trzymać w szafie pod schodami. Niektórzy część takiej przestrzeni aranżują na spiżarkę, a pozostałą przestrzeń na przechowywanie ubrań – czytaj więcej.

Wszystko zależy od naszych potrzeb i preferencji. Musimy przemyśleć z jakiego tworzywa chcemy ją zrobić. Musi idealnie komponować się z resztą domu. Optymalną opcją będzie wykonanie jej w drewnie, choć zaznaczyć trzeba, jest to także rozwiązanie najdroższe. Markety z meblami i elementami z których można je wykonać prześcigają się w pomysłach na bibeloty, które ułatwią nam zadbać o przestrzeń szafy – polecamy.

W ten sposób, możemy także jedynie zabudować ścianę systemem drzwi, zaś wnętrze wykończyć samemu, wedle naszego uznania. W ten sposób z pewnością zaoszczędzimy kilkaset złotych, które będziemy mogli przeznaczyć na inne, potrzebniejsze przedmioty.

W takiej szafie możemy przechowywać odzież. Zaplanujmy w niej również kilka szuflad. Przechowyamy w nich pościel, czy ręczniki. Na samym dole sugeruję znaleźć miejsce na trzymanie obuwia. Najcięższe do aranżacji przestrzenie zaraz pod skosami można przeznaczyć na niewielkie szufladki na bieliznę, albo inne mniejsze części ubrania.