Jakim sposobem urządzić naszą kuchnię?

Kuchnia to miejsce gotowania i rodzinnych spotkań. Dodatkowo jest spiżarnią i stanowi miejsce do przechowywania domowych przetworów. Urządzając to pomieszczenie musimy pamiętać o powyższych cechach.

meble w kuchni

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością będą pomocne nam studia specjalizujące się projektowaniem kuchni pod wymiar. Pomysł, by skorzystać z ich usług jest niegłupi, jednak nie jest tani. Kiedy mamy do czynienia z wyjątkowo małym i nieustawnym wnętrzem, musimy wręcz użyć tego rozwiązania. Podając dokładne metraż pokoju i nasze potrzeby pracownicy studia rozrysują meble, projektując ich każdy, najdrobniejszy nawet detal. To istotne jeśli zadajesz sobie pytanie jak zaaranżować kuchnię.

stylowa kuchnia

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy mamy bardziej powszechnymi wymiarami kuchni warto kupić gotową meblościankę, taką,będzie nam odpowiadać. Po wybraniu modułów, pozostaje nam już tylko zmierzyć jakiej wielkości są wolne przestrzenie, które nam pozostały i dorobić dwie – trzy szafki pod wymiar. Jest to rozwiązanie zdecydowanie mniej kosztowne (nawet kilkukrotnie).

Kiedy poradziliśmy sobie z meblami, trzeba jeszcze tylko zakupić sprzęt AGD. Podstawowe sprzęty to kuchenka z piekarnikiem, okap oraz lodówka. Zależnie od wybranej typu mebli możemy poddać je zabudowie, albo kupić wersje wolnostojące. Dość popularnymi sprzętami, które znajdziemy w każdym mieszkaniu są mikrofalówka i robot kuchenny.

Musimy jeszcze pomyśleć, gdzie zaaranżujemy jadalnię – w większych domach często możemy przeznaczenia na nią osobnego pomieszczenia. W sytuacji mieszkania w bloku, bądź kamienicy musimy to miejsce wkomponować albo w salonie, albo w kuchni właśnie. Zależnie od metrażu proponujemy przeznaczyć nań jeden z kątów, w którym postawimy niewielki stół z czterema krzesłami.

Wszystko gotowe! Teraz tylko należy powiesić firanki, na parapecie ustawić skrzynkę ze świeżymi ziołami, wypełnić meble garnkami, talerzami. Wiele z niezbędnych przedmiotów – solniczkę, pieprzniczkę i inne kuchenne drobiazgi możemy znaleźć w wersjach kolorowych, co sprawi, że kuchenne pomieszczenie będzie ciepłym pomieszczeniem, w którym każdy chciałby przebywać.