Jak zaaranżować pokoik dziecięcy, aby wzbogacił on jego wyobraźnię?

Niestety pokoje naszych dzieci niezwykle często są zaaranżowane w zły sposób, ponieważ w tym temacie stworzono wiele stereotypowych rozwiązań, które są niestety niepoprawnymi założeniami.

Sandomierz

Autor: Jakub Jankiewicz
Źródło: http://www.flickr.com
willa

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Dziecięce pokoje są najbardziej aktywnie zmieniającymi się miejscami w całym domu.

Czy nasz post zdaje się być intrygujący? Masz ochotę zgłębić sporo informacji na zbliżony temat? Więc idź tu szklane doniczki do storczyków i przeglądnij kolejny opis.

Zmieniają się one i rozwijają wraz ze swymi właścicielami. Często o tym zapominamy, więc przy urządzaniu pomieszczenia nie moglibyśmy sugerować się zwyczajowym wyobrażeniami. Jeżeli uważasz, że pokój dziecka jest mały, to nie jest to prawdą. Duża ilość opiekunów uważa, że jeśli posiadają niewielkie dzieci, to i pokój nieprawidłowo określają jako mały pokoik. A nie jest prawdą to, że jeżeli człowiek jest mały, to potrzebuje mało miejsca. Często spotyka się ostatnio zbudowane oraz obszerne domy, w których są pokoje dla najmłodszych o powierzchni nie mniejszej niż 60 mkw.

Zazwyczaj powierzchnia pokoju dla dziecka wynosi 11-12 m kw i jest to naprawdę minimum, żeby złączyć funkcje, które potrzebują przeciwstawnego charakteru wnętrz, czyli pomieszczenia do nocnego odpoczynku, nauki i zabawy. Nie jest prawdą to, że najlepszy pokój dla dziecka musi posiadać łatwy oraz prosty układ. Pokój dziecięcy, który urządzony jest na planie prostokąta, będzie można niezwykle łatwo zaaranżować. Tego typu pokoje są ustawne, gdyż duża część mebli jest dostosowana do takich akurat wnętrz. Trzymanie się jednak takiej reguły w przypadku pomieszczenia dziecięcego nie jest najlepszym wyjściem. Tego typu pokój – pudełko ma także znaczne ograniczenia. Trudno będzie w tamtym miejscu znaleźć miejsce na tak uwielbiane przez dzieci zakamarki oraz schowki.

Jeśli projekt będzie na to pozwalał, prawidłowo by było postarać się, żeby pokój dziecięcy stał się bardziej urozmaicony. Będzie rozbudowywać jego wyobraźnię i inspirować do kreatywnych zabaw.