Jaka łyżka okaże się bezpieczna do samodzielnego uczenia się jedzenia naszego brzdąca?

Nauka samodzielnego jedzenia jest dla naszego dziecka nie lada wyzwaniem. Na początku dziecko karmione jest przez opiekunów. Przychodzi jednak czas na własnoręczne próby stosowania łyżeczki.
Dzieciaki bardzo chętnie jedzą smakołyki, które ładnie i estetycznie wyglądają.

drewniany dom

Autor: 7th Groove
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsza łyżka do własnoręcznego jedzenia, musi być bezpieczna dla naszego malucha. Najlepiej, aby była ona z plastku, z zaokrąglonymi brzegami. Bardzo ważny dla bezpieczeństwa dziecka jest także trzonek łyżki, za który maluch ją trzyma. Trzonek powinien być na tyle wąski, aby dzieciak mógł samodzielnie go chwycić i na tyle szeroki, żeby nie włożył sobie go zbyt głęboko do buzi i nie pokaleczył dziąseł. Powinniśmy koniecznie sprawdzić dla którego wieku jest dedykowana łyżeczka. Niektóre z nich możemy używać od 4 miesiąca życia a inne od 5 lub szóstego. Pod uwagę trzeba brać także ciężar łyżeczki oraz jej głębokość. Ważny jest także jej kolor. Istotne jest także to, czy można myć ją w zmywarce. Idealny odcień łyżki będzie nasycony, ponieważ łyżeczki plastikowe często barwią się na kolor marchewki lub buraczków.
Dzisiaj do kupienia mamy miękkie oraz bezpieczne dla dziąseł dziecka łyżki. kształt łyżki ułatwia dokładne wybranie jedzenia ze słoiczka a dłuższy trzonek może ułatwić karmienie brzdąca. Jest to łyżka giętka, dlatego też potomstwo może używać jej samodzielnie bez strachu, że pokaleczy podniebienie albo dziąsła. Silikonowe łyżki są najlepsze do komfortowego i pewnego karmienia dzieciaka oraz do prób własnoręcznego jedzenia.

Dziś także moglibyśmy kupić elastyczne łyżki, które wyginają się we wszystkich kierunkach.

Jeśli ten artykuł okazał się dla Ciebie interesujący, nie czekaj i przeczytaj szczegóły tutaj pakiety wykończeniowe cena warszawa – zobaczysz jeszcze bardziej szczegółowe informacje.

Dzięki temu można by posługiwać się łyżką z bardziej znaczącą prostotą. Można kupić elastyczne łyżki, jakie mają zakrzywiony uchwyt.