Jaką metodą wykonać atrakcyjne meble ze skrzynek?

meble ze skrzynek
Kupiliśmy piękne mieszkanie, wykończyliśmy wnętrza, ale brakło nam środków na kupno mebli? Być może nie chcemy mieć oklepanych mebli, które są wszędzie sprzedawane w sklepach? Meble ze skrzynek byłyby ciekawą opcją.
Jeśli tak, wystarczy nam nasza wyobraźnia i odrobina kreatywności.

tworzenie mebli ze krzynek
Autor: Judi Cox
Źródło: http://www.flickr.com
By meble wykonane ze skrzynek stało się rzeczywistością, wystarczy kilka trików. Skrzynki – zwykłe, drewniane sprawdzają się świetnie w różnych aranżacjach. Niżej zaprezentujemy instruktaż „zrób to sam”. Nim zaczniesz działać nad przygotowaniem swojej wyśnionej szafki przygotuj:

1. Drewniane skrzynki – wyczyszczone z wszelkich zabrudzeń.
2. Papier ścierny – do oczyszczenia i wyszlifowania boków skrzynek, tak by później nie wbijały się nam w ręce drzazgi.
3.

Jeżeli chcesz zdobyć uzupełniające informacje na opisywany wątek, to przejrzyj witrynę (http://ergon.net.pl/materialy.html), która takiego typu dane zawiera. Na pewno okażą się ciekawe.

Rękawiczki gumowe – zabezpieczamy dłonie przed poranieniem/drzazgami.
4. Przeźroczysty lakier/impregnat do drewna, pędzle – po oczyszczeniu skrzynek i wygładzeniu papierem ściernym zabezpieczamy je lakierem. Dzięki temu bez problemów zetrzemy z nich kurz i zachowamy w czystości.
5. Kolorowe farbki olejne (opcjonalnie) – do wykończenia skrzynek, pomalowania ich w nasze ulubione kolory.

kolorowe skrzynki
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli znajdziemy już wymagane przedmioty/materiały, warto rozpocząć majsterkowanie. Najpierw spróbujmy osłonić naszych dłoni i ubrania – najlepiej założyć strój roboczy, bądź stare (zobacz thpg gniazdka) ubranie, którego w wypadku zniszczenia nie będzie nam szkoda wyrzucić. Chwytamy skrzynkę, czyścimy z różnych zabrudzeń, nierówności szlifujemy papierem ściernym. Potem malujemy ją przeźroczystym lakierem i odstawiamy do wyschnięcia. W przypadku gdy chcemy meble w naturalnym kolorze drewna, nasze zadanie nie wymaga nic więcej już w tej chwili.

Chcemy barwnego wnętrza? Po wyschnięciu malujemy w nasze wybrane kolory poszczególne drewienka. Jak pomalujemy już odpowiednią ilość pozostaje nam przygotowanie z nich mebli – stolika kawowego, regału na książki, a może po prostu półeczki na bibeloty.