Jaką metodą wykonać atrakcyjne meble ze skrzynek?

Kupiliśmy piękne mieszkanie, wykończyliśmy wnętrza, ale brakło nam środków na kupno mebli? Być może nie chcemy mieć oklepanych mebli, które są wszędzie sprzedawane w sklepach? Meble ze skrzynek byłyby ciekawą opcją.
Jeśli tak, wystarczy nam nasza wyobraźnia i odrobina kreatywności.

tworzenie mebli ze krzynek

Autor: Judi Cox
Źródło: http://www.flickr.com
By meble wykonane ze skrzynek stało się rzeczywistością, wystarczy kilka trików. Skrzynki – zwykłe, drewniane sprawdzają się świetnie w różnych aranżacjach. Niżej zaprezentujemy instruktaż „zrób to sam”. Nim zaczniesz działać nad przygotowaniem swojej wyśnionej szafki przygotuj:

1. Drewniane skrzynki – wyczyszczone z wszelkich zabrudzeń.
2. Papier ścierny – do oczyszczenia i wyszlifowania boków skrzynek, tak by później nie wbijały się nam w ręce drzazgi.
3. Rękawiczki gumowe – zabezpieczamy dłonie przed poranieniem/drzazgami.
4. Przeźroczysty lakier/impregnat do drewna, pędzle – po oczyszczeniu skrzynek i wygładzeniu papierem ściernym zabezpieczamy je lakierem. Dzięki temu bez problemów zetrzemy z nich kurz i zachowamy w czystości.
5. Kolorowe farbki olejne (opcjonalnie) – do wykończenia skrzynek, pomalowania ich w nasze ulubione kolory.

kolorowe skrzynki

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli znajdziemy już wymagane przedmioty/materiały, warto rozpocząć majsterkowanie. Najpierw spróbujmy osłonić naszych dłoni i ubrania – najlepiej założyć strój roboczy, bądź stare (zobacz thpg gniazdka) ubranie, którego w wypadku zniszczenia nie będzie nam szkoda wyrzucić. Chwytamy skrzynkę, czyścimy z różnych zabrudzeń, nierówności szlifujemy papierem ściernym. Potem malujemy ją przeźroczystym lakierem i odstawiamy do wyschnięcia. W przypadku gdy chcemy meble w naturalnym kolorze drewna, nasze zadanie nie wymaga nic więcej już w tej chwili.

Chcemy barwnego wnętrza? Po wyschnięciu malujemy w nasze wybrane kolory poszczególne drewienka. Jak pomalujemy już odpowiednią ilość pozostaje nam przygotowanie z nich mebli – stolika kawowego, regału na książki, a może po prostu półeczki na bibeloty.