Jakie mamy typy fototapet i w jaki sposób wybrać taką, by nadawała się do konkretnego typu pomieszczenia?

Wciąż bardziej modne są fototapety, można je napotkać w wielu mieszkaniach. Przy kupowaniu fototapety warto pomyśleć o dobraniu właściwego wzoru, ważny jest przecież dobry pomysł i najwyższa jakość. Na co więc zwrócić uwagę przed kupnem, by wybrana przez nas fototapeta był trafiona w dziesiątkę?

Propozycje fototapet są bardzo różne, co ważne poza klasycznymi wzorami dostępne są i oryginale rodzaje, jak kolaże, jakie pokazują najbardziej znane stolice albo czarno-białe fotografie. Fototapeta to doskonały pomysł na zagospodarowanie ścian, można je więc wymyślić z wyobraźnią, pasją lub też zapełnić wspomnieniami.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat – na pewno zaintryguje Cię bieżąca notka, którą stworzyliśmy z myślą o Tobie. Po więcej informacji kliknij w link.

Niesamowicie ciekawa może być możliwość wykonania fototapety z własnych zdjęć, nie potrzeba do tego ogromnych formatów. Znawcy podpowiedzą, że wystarczające będą zdjęcia wykonane aparatem, jaki ma powyżej dwanaście pikseli oraz dobrą optykę.

fototapeta tower bridge

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu zdjęcia są w ten sposób obrabiane, żeby nie było widać nawet najmniejszych pikseli – demural.pl/fototapety/sypialnia. Dobre firmy, jakie w profesjonalny sposób zajmują się tworzeniem fototapet, są w stanie dobrać wzór do konkretnego wnętrza. Tak więc, zależnie od tego, jakie wnętrze chcielibyśmy urządzić możemy mieć ciekawe fototapety do salonu, kuchni czy sypialni. Na rynku dostępne są trzy najpopularniejsze rodzaje fototapet, to znaczy foliowa, lateksowa albo winylowa. Takie trzy typy odnoszą się do odmiennego podłoża. Inna jest też cena, zastosowanie jak i trwałość. Trzeba przy tym mieć świadomość, iż fototapety wykonywane są ekologicznymi farbami na różnych materiałach, to więc właśnie typ podłoża, na którym została wydrukowana fototapeta różnicuje jakość jak i cenę.

Do kupienia są też wspomniane wcześniej fototapety foliowe – tutaj oferta. Jest to rodzaj samoprzylepnej fototapety, jaka nanoszona jest na tkaninie poliestrowej. Z wyglądu jest podobna do ściennej naklejki, oprócz tego jest to w miarę tania oraz jedna z popularniejszych opcji. Jakość tego typu fototapety zależy od typu folii jak i farby drukarskiej. Nakleja się ją na gładsze nawierzchnie, z tego też powodu jest bardzo dobra do używania na meblach, drzwiach albo szybach. Jest bardzo dobra do pokoi dla dzieci. Łatwo się ją zdejmuje, więc jak tylko mamy ochotę można ją ściągnąć, by przykleić w inne miejsce.