Jakie rzeczy może się okazać przydatne w naszym domu, szczególnie porą zimową?

Kotły dwufunkcyjne są tak zaplanowane, aby nagrzewać dom i produkować gorącą wodę użytkową. Są to zazwyczaj kotły wiszące, podgrzewające w systemie przepływowym. Latem kocioł tylko przygotowuje gorącą wodę, zimą jego zasadniczym zadaniem jest grzanie mieszkania. Jeżeli jednak odkręcimy kurek z ciepłą wodą, kocioł przełączy się na podgrzewanie wody branej z kranu tak długo, jak długo jej używamy, a z chwilą zakręcenia kranu powróci do nagrzewania wody do c.o.

grzejnik w pokoju

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Walorem kotłów gazowych dwufunkcyjnych jest przede wszystkim ich wartość i prostsza, to znaczy też tańsza, instalacja. Zajmują one mniej miejsca, gdyż nie ma konieczności gromadzić podgrzanej wody – jest ona podgrzewana na bieżąco. Niestety ma też skazy – gorąca woda nie płynie od razu, potrzeba chwili na jej ogrzanie, ponadto nawet najmniejszy pobór gorącej wody wywołuje uruchomienie kotła, a jego moc musi być wyższa aniżeli kotła jednofunkcyjnego do tej samej instalacji. Znaczy to, że kocioł na ogół pracuje ze sprawnością dużo niższą od nominalnej.

grzejniki:

Kocioł dwufunkcyjny gazowy najpoprawniej jest zamontować w łazience, okaże się dzięki temu najbliżej kluczowego poboru gorącej wody użytkowej. Pewną uciążliwością kotłów dwufunkcyjnych jest to, że powinny posiadać moc większą, aniżeli wynika to z potrzeby budynku na ciepło. Kocioł lepiej zlokalizować w pobliżu miejsca, w którym częściej odkręca się kran z gorącą wodą. Kiedy potrzebujesz więcej info, wejdź tutaj: rozwinięcie tematu z przykładami. Kupując grzejniki c.o.

Zobacz szybko ten świetny tekst (http://sklepbdkoncept.pl/baterie-gastronomiczne/) – on na pewno też Cię zainteresuje, ponieważ są w nim inne tego typu informacje na temat prezentowanej tematyki.

do domu wypada zwracać uwagę nie jedynie na wzornictwo i intensywność grzejników, ale też na materiał, z jakiego są wykonane. Dzisiejsze grzejniki są najczęściej stalowe, jednak jest możliwość także kupić grzejniki aluminiowe i grzejniki żeliwne.

Przy wyborze grzejników kieruje się uwagę w szczególności na ich stylistykę i równocześnie chce, ażeby miały siłę wystarczającą do ogrzania pomieszczenia w każdych warunkach. Wygląd i siła to niewątpliwie nader istotne cechy, lecz grzejniki różnią się także tworzywem, z którego są wykonane, kubaturą wodną i konstrukcją, jaka ma znaczenie na wyjście przekazywania ciepła. To również należy brać pod uwagę, dokonując zakupu grzejników.